آخرین خبرها

دومین کنگره ملی کشاورزی ارگانیک در اردبیل برگزار می شود

به گزارش سرویس خبری مجله اینترنتی کشاورز جوان ؛ به نقل از خبرگزاری مهر، مسعود گنجی ظهر شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی دانشگاه محقق اردبیلی افزود: این کنگره ملی از سی‌ام تا سی و‌ یکم مرداد ماه امسال در دانشکده علوم کشاورزی دانشگاه محقق اردبیلی و با محورهای مشخض برگزار خواهد شد.

وی تولید محصولات زراعی، باغی و دامی ارگانیک و توسعه آن را در کشور از مهمترین محورهای این کنگره عنوان کرد و یادآور شد: بررسی چالش‌های گذر از کشاورزی مرسوم به کشاورزی ارگانیک در دستور کار این کنگره قرار خواهد گرفت.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی مدیریت آب، خاک و اقلیم در کشاورزی ارگانیک و مرسوم، نقش مهندسی بیوسیستم در کشاورزی ارگانیک، مدیریت آفات، بیماری‌ها و علفهای هرز و گیاهان دارویی و کاربرد آنها در کشاورزی از دیگر محورهای مورد بحث در این کنگره خواهد بود.

وی تصریح کرد: علاوه بر این شیوه‌های نوین در تولید محصولات زراعی، باغی و دامی، کاربرد زیست فناوری و نانو فناوری در کشاورزی و کشاورزی ارگانیک و تغذیه سالم از دیگر موضوعات و محورهای کنگره است.

گنجی با اشاره به راه اندازی وبگاه این کنگره به آدرس www.ncoca.ir از پژوهشگران، دانشجویان و علاقمندان خواست مقالات و پژوهش های خود را در این زمینه به دبیرخانه کنگره ارسال کنند.

وی مهلت ارسال مقالات به این کنگره را تا ۳۱ خردادماه سال جاری عنوان کرد و بیان داشت: علاقمندان می توانند آثر خود را به آدرس دبیرخانه دانشکده علوم کشاورزی دانشگاه محقق اردبیلی و با به شماره فاکس ۵۵۱۰۸۰۵-۰۴۵۱ ارسال کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code