دومین کنگره ملی کشاورزی ارگانیک در اردبیل برگزار می شود

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

به گزارش سرویس خبری مجله اینترنتی کشاورز جوان ؛ به نقل از خبرگزاری مهر، مسعود گنجی ظهر شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی دانشگاه محقق اردبیلی افزود: این کنگره ملی از سی‌ام تا سی و‌ یکم مرداد ماه امسال در دانشکده علوم کشاورزی دانشگاه محقق اردبیلی و با محورهای مشخض برگزار خواهد شد.

وی تولید محصولات زراعی، باغی و دامی ارگانیک و توسعه آن را در کشور از مهمترین محورهای این کنگره عنوان کرد و یادآور شد: بررسی چالش‌های گذر از کشاورزی مرسوم به کشاورزی ارگانیک در دستور کار این کنگره قرار خواهد گرفت.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی مدیریت آب، خاک و اقلیم در کشاورزی ارگانیک و مرسوم، نقش مهندسی بیوسیستم در کشاورزی ارگانیک، مدیریت آفات، بیماری‌ها و علفهای هرز و گیاهان دارویی و کاربرد آنها در کشاورزی از دیگر محورهای مورد بحث در این کنگره خواهد بود.

وی تصریح کرد: علاوه بر این شیوه‌های نوین در تولید محصولات زراعی، باغی و دامی، کاربرد زیست فناوری و نانو فناوری در کشاورزی و کشاورزی ارگانیک و تغذیه سالم از دیگر موضوعات و محورهای کنگره است.

گنجی با اشاره به راه اندازی وبگاه این کنگره به آدرس www.ncoca.ir از پژوهشگران، دانشجویان و علاقمندان خواست مقالات و پژوهش های خود را در این زمینه به دبیرخانه کنگره ارسال کنند.

وی مهلت ارسال مقالات به این کنگره را تا ۳۱ خردادماه سال جاری عنوان کرد و بیان داشت: علاقمندان می توانند آثر خود را به آدرس دبیرخانه دانشکده علوم کشاورزی دانشگاه محقق اردبیلی و با به شماره فاکس ۵۵۱۰۸۰۵-۰۴۵۱ ارسال کنند

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *