وزارت بهداشت عهده‌دار تشخیص سلامت محصولات کشاورزی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دولت یازدهم باید به اقتصادی کردن بخش کشاورزی و افزایش کیفیت محصولات تولیدی توجه بیشتری داشته باشد.

به گزارش سرویس خبری مجله کشاورز جوان ؛ رئیس سازمان حفظ نباتات کشور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این مطلب گفت: این سازمان در بخش واردات محصولات کشاورزی، کنترل آفات، امراض و عوامل خسارت‌زا را تحت کنترل دارد و مباحث مربوط به سلامت مختص وزرات بهداشت است.

آقارضا فتوحی افزود: محموله‌های موز وارداتی از لحاظ موارد فوق تاکنون دارای هیچ مشکلی نبودند و مردم باید از این بابت اطمینان خاطر داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: نظر دادن درباره سلامت میوه‌های خارجی بر عهده این سازمان نبوده، اما آفات، امراض و بیماری‌هایی که ممکن است با محموله‌های وارداتی به کشور آورده شود، بر عهده این سازمان بوده و تمام مسئولیت‌ها را می‌پذیریم.

فتوحی ادامه داد: تاکنون هیچ مورد مشکوکی وجود نداشته و به مردم اطمینان خاطر می‌دهیم که محموله‌های وارداتی موز تحت نظارت این سازمان بوده است.

وی تصریح کرد: انبه نیز یکی از میوه‌های وارداتی محسوب می‌شود که تاکنون هچ موردی از لحاظ آفات، بیماری‌ها و امراض برای آن گزارش نشده است.

 

کاهش قیمت تمام‌شده، فاکتور اولیه کشاورزی اقتصادی

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور درباره مهمترین رکن اساسی بخش کشاورزی یادآور شد: اقتصادی کردن تولید و افزایش کیفیت محصولات بخش از مهمترین دغدغه‌ها محسوب می‌شود.

فتوحی تأکید کرد: کاهش قیمت تمام‌شده به‌عنوان فاکتور اولیه و اصلی اقتصادی کردن تولید محسوب می‌شود.

وی اظهار داشت: باید به بخش کشاورزی یارانه بیشتری تزریق شود تا انگیزه کشاورزان افزایش پیدا کند.

فتوحی همچنین گفت: افزایش تولید محصول باکیفیت در واحد سطح می‌تواند راه خودکفایی را باز کرده و قدم‌های مثبتی را در این بخش رقم بزند.

وی در پایان افزود: در بحث شناسنامه‌دار کردن کشاورزان، تاکنون ۵۰۰ هزار نفر در سال شناسایی شدند که در برنامه داریم تمامی کشاورزان تحت پوشش این طرح قرار گیرند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.