وزیر پیشنهادی کشاورزی توان اجرایی و لابی سیاسی بالایی دارد

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

تحصیلات مرتبط با کشاورزی امتیازی صرف برای یک وزیر جهاد کشاورزی نیست، بلکه مدیر باید دارای توان اجرایی و لابی سیاسی باشد که در مهندس حجتی مشاهده می‌شود.

به گزارش سرویس خبری مجله کشاورز جوان ؛ عضو کارگروه کشاورزی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این مطلب گفت: اجماع تقریبی بین صاحب‌نظران بخش کشاورزی برای انتخاب محمود حجتی برای وزارت جهاد کشاورزی وجود دارد.

دکتر عبدالمجید مهدوی دامغانی افزود: در دوره قبل وزارت ایشان بر جهاد کشاورزی، نشان از فردی موفق و برنامه‌ریز داشت که با روی کار آمدن وی می‌توان دوباره امیدوار بود که وزارت جهاد کشاورزی از کمبود و کاستی‌هایی که در سال‌های گذشته دست به گریبان بوده نجات پیدا کند.

وی درباره برنامه‌های وزیر کشاورزی پیشنهادی روحانی خاطرنشان کرد: وی به‌دلیل تجربه یک دوره مدیریتی که بر وزارت جهاد کشاورزی دارد، برنامه‌های غیرعملی ارائه نمی‌دهد و برنامه‌های بخش کشاورزی را از تهدید به فرصت تبدیل می‌کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: با توجه به شناختی که مهندس حجتی از اولویت و مشکلات بخش کشاورزی دارد، وی را فردی مؤثر برای ریاست وزارت جهاد کشاورزی توصیه می‌شود.

مهدوی دامغانی در پاسخ به افرادی که به تحصیلات غیرمرتبط وزیر پیشنهادی خرده می‌گیرند، تصریح کرد: تحصیلات مرتبط با کشاورزی امتیازی صرف برای یک وزیر جهاد کشاورزی نیست، بلکه مدیر باید دارای توان اجرایی و لابی سیاسی باشد که در مهندس حجتی مشاهده می‌شود.

وی یادآور شد: با شناختی که از مهندس حجتی و مجلس شورای اسلامی و جذب تعامل بالایی که حوزه سیاسی کشور مشاهده می‌شود، به‌نظر می‌رسد که وی از وزرای پیشنهادی هستند که احتمال رأی‌آوری بالایی دارند.

مهدوی دامغانی در پایان تأکید کرد: مهمترین ویژگی وزیر جهاد کشاورزی شناخت، محدودیت‌ها و ضرورت‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت این بخش است، سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های بخش کشاورزی و حرکت به سمت کشاورزی دانش‌بنیان ازجمله اولویت‌هایی است که در وزارت جهاد کشاورزی آینده باید به آن توجه لازم شود.

منبع : خبرگزاری ایانا

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.