خانه / اخبار / بلاتکلیفی فارغ التحصیلان کشاورزی
اخبار کشاورزی

بلاتکلیفی فارغ التحصیلان کشاورزی

حدود۱۰ سال پیش در رشته زراعت با معدل ۱۷ فارغ التحصیل شدم و برای فعالیت در این رشته از سازمان جهاد کشاورزی درخواست زمین کردم…
حدود شش ماهی می شود که از روی ناچاری در شغل هایی که در شان و منزلت یک مهندس کشاورزی نیست مشغول بکار شده ام. انتظار داریم با ابلاغ سیاست های مدون دولت تدبیر و امید به وزارت جهاد کشاورزی و اجرای سریع آن توسط جهاد کشاورزی خوزستان و سازمان نظام مهندسی به وضعیت فارغ التحصیلان کشاورزی رسیدگی شود تا بیش از این بر سر دوراهی و درگیر مشکلات نباشیم.
این فارغ التحصیلان کشاورزی  با انتقاد از برخی سیاست ها درخصوص ساماندهی فارغ التحصیلان جویای کار کشاورزی گفت: با گذشت ۱۰ سال از گرفتن مدرک مهندسی کشاورزی همچنان در حسرت استخدام در بخش کشاورزی است.
این مهندس کشاورزی خوزستانی گفت: ۱۰ سال پیش در رشته زراعت و اصلاح نباتات آن هم با معدل ۱۷ فارغ التحصیل شدم و برای فعالیت در این رشته از سازمان جهاد کشاورزی درخواست زمین کردم و متاسفانه پاسخ این درخواست سالها طول کشید و مقرر شد تا در قالب یک طرح کشاورزی، زمینی به من واگذار شود.
وی ادامه داد: در نهایت هم با سختی هایی که برای اجاره کردن این زمین گذراندم به بانک عامل معرفی شدم و آنها درخواست ۲۰۰ میلیون تومان وثیقه ملکی کردند که تاکنون موفق به تهیه وثیقه برای دریافت تسهیلات نشده ام. جالب اینجاست بجای بکارگیری فارغ التحصیلی مانند من هر روز برایم نامه می فرستند که اگر طرح را اجرا نکنی زمین را پس می گیریم!
وی   گفت: چندی پیش هم از گرفتن این زمین ناامید شدم و بدنبال کار دیگری رفتم. این شد که به توصیه برخی دوستان سری به س

همچنین ببینید

گوشت قرمز

پیش بینی تولید ۸۶۰ هزار تن گوشت قرمز در کشور در سال جاری

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی پیش بینی کرد که امسال نزدیک به ۸۶۰ …