برپایی نمایشگاههای تخصصی به توسعه کشاورزی مدرن کمک می کند

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: برپایی نمایشگاههای تخصصی به توسعه فعالیتهای کشاورزی و فرهنگسازی در برخورداری از روشهای نوین در این بخش کمک می کند.

به گزارش سرویس خبری مجله اینترنتی کشاورز جوان به نقل از خبرگزاری مهر ؛ محمدرضا صفری در حاشیه گشایش چهارمین نمایشگاه بین المللی صنایع و ماشین آلات کشاورزی، نهاده ها، آبیاری، آبرسانی، کشاورزی ارگانیک، و صنایع تبدیلی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: جایگاه مهم و شاخص استان قزوین در بخش کشاورزی ایجاب می کند به سمت استفاده از ادوات و سیستم های نوین در این بخش حرکت کنیم که برپایی نمایشگاههای تخصصی گام ارزشمندی در ترویج رویکرد نوین در این مسیر محسوب می شود.

وی افزود: این نمایشگاه به منظور ایجاد تحول ارتباطی، اقتصادی، مهندسی سازی، دانش بنیان و عملیاتی کردن کشاورزی و کاهش هزینه های تولید در این بخش با حضور شرکتهای فعال در تولید و عرضه تجهیزات مکانیزاسیون و نهاده های کشاورزی در قزوین برپا شده که امیدواریم مورد توجه کشاورزان و علاقمندان قرار گیرد.

صفری بیان کرد: با توجه به پتانسیل بالای کشاورزی در استان قزوین در این نمایشگاه تلاش شده ضمن معرفی شرکتهای شاخص در تولید و عرضه تجهیزات نوین کشاورزی زمینه آشنایی بیشتر فعالان این بخش با روشهای جدید وسایل مدرن داشت، کاشت و برداشت فراهم شود و بتوان با فراگیر کردن کشاورزی مدرن ضمن کاهش هزینه ها به بهره وری بیشتر کمک کرد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین تصریح کرد: ۴۵ درصد فضای این نمایشگاه به بخش کشاورزی و نهاده ها، ۲۳ درصد به حوزه آبیاری و ۳۲ درصد به ماشین آلات کشاورزی اختصاص داده شده است.

صفری یادآورشد: همچنین ۱۰ درصد مشارکت کنندگان در بخشهای علمی و تحقیقاتی، ۱۶ درصد در بخش کشاورزی ارگانیک فعال هستند.

وی افزود: ارائه توانمندی های شرکتهای فعال در حوزه تولید ادوات کشاورزی، افزایش آگاهی های عمومی و تخصصی، معرفی کالا و خدمات جدید،دریافت سفارش از مشتریان جدید، تحقیق و بازاریابی، ورود به بازارهای جدید، گسترش کانالهای توزیع و ایجاد نمایندگی و ارتباط موثر و نیز تبادل اطلاعات و تجربیات و افزایش رقابت سالم بین تولیدکنندگان از اهداف مهم برپایی چهارمین نمایشگاه بین المللی صنایع و ماشین آلات کشاورزی، نهاده ها، آبیاری، آبرسانی، کشاورزی ارگانیک و صنایع تبدیلی در قزوین است.

این نمایشگاه تا ۱۰ آبان ماه دایر است و علاقمندان می توانند همه روزه از ساعت ۱۵ لغایت ۲۱ از آن در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی قزوین واقع در بلوار دانشگاه امام خمینی(ره) جنب صدا و سیما از آن دیدن کنند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.