۶۰ درصد دانش آموختگان موسسه آموزش عالی جهاد کشاورزی جذب بازار کار می شود

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مسوول موسسه آموزش عالی علمی کاربردی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۶۰ درصد دانش آموختگان موسسه آموزش علمی کاربردی جذب بازار کار می شوند.

به گزارش سرویس خبری مجله اینترنتی کشاورز جوان ؛ پیمان فلسفی روز پنجشنبه در دیدار با مسوولان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی افزود: برنامه ریزی های آموزشی برای دانشجویان این مراکز باید بر اساس ظرفیت ها و نیاز سنجی منطقه ای صورت گیرد.

وی با قدردانی از فعالیت های مدیران و مسئولین مرکز آموزش عالی شهید باکری آذربایجان غربی و تعامل خوب آنها با مسئولان جهاد کشاورزی استان گفت: مرکز آموزش عالی شهید باکری در بین سایر مراکز جامع علمی کاربردی از جایگاه و اهمیت بالایی برخورداراست و آموزش ها در این مرکز باید نسبت به گذشته هرچه بیشتر کاربردی تر ارائه شود.

فلسفی اظهار کرد: فراگیری آموزش های تخصصی دانشجویان مراکز علمی و کاربردی جهاد کشاورزی در جهت اهداف وزارت جهاد کشاورزی است و با سرمایه گذاری بیشتر در بخش های علمی، آموزشی و تحقیقاتی می توانیم در آینده شاهد رشد و رونق اقتصادی کشاورزی در کشور باشیم.

وی اظهار کرد: آموزش، تحقیق و ترویج در بخش کشاورزی، سه شاخصه مهم در پیشبرد اهداف و توسعه بخش کشاورزی می باشد.

رئیس جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز در این دیدار گفت: بیش از ۵۰ درصد از بهره برداران بخش کشاورزی در استان دارای مدارک کاردانی و کارشناسی هستند.

سید علی مختاری اظهارکرد: با توجه به سطح علمی بهره برداران و تعامل و مشارکت خوب بین کشاورزان به ویژه با مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی در چند سال اخیر شاهد کسب رتبه های برتر در تولیدات کشاورزی و انتخاب نمونه های کشوری بسیاری از این استان بوده ایم.

وی مصرف بهینه آب و مدیریت یکپارچه تولید را مهم دانست و اضافه کرد: با توجه به بحران کمبود آب دریاچه ارومیه و افزایش درصد شوری آب چاه های نزدیک دریاچه ارومیه، سازمان آماده همکاری هرچه بیشتر با مرکز آموزش علمی کابردی شهید باکری در جهت ارائه راهکارهای علمی در راستای تحقیقات اصولی و پژوهشی در جهت مدیریت صحیح از منابع آب است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *