خانه / استان‌ها / فارس / فارس پایلوت بورس ذرت کشور شد
اخبار کشاورزی

فارس پایلوت بورس ذرت کشور شد

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی فارس گفت: استان فارس به عنوان پایلوت بورس ذرت کشور معرفی شد.

مجله اینترنتی کشاورز جوان – محمد حسن طلعتی در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: همچنین استانهای کرمانشاه خوزستان نیز پایلوت بورس ذرت هستند تا کشاورزان به سهولت بتوانند محصولات خود را وارد بورس کنند.

وی افزود: این مهم به در کاهش تفاوت قیمت خرید و فروش محصولات کشاورزی و افزایش سهم تولیدکننده از تولید و از بین بردن دست واسطه ها از بازار محصولات کشاورزی اثر گذار خواهد بود.

طلعتی بیان کرد: بورس کالاهای کشاورزی تعادل و انصاف را بین تولیدکننده ، تجار و مصرف کننده ایجاد کرده و در واقع منافع تولیدکننده و مصرف کننده را با هم می بیند.

به گفته وی ، تقویت بورس محصولات کشاورزی و عرضه محصولات استراتژیکی در بورس موجب کاهش تفاوت قیمت خرید و فروش این محصولات و به تبع آن موجب رشد بخش کشاورزی می شود.

طلعتی ادامه داد : امسال در ۷۳ هزار و ۹۲۱ هکتار از مزارع استان ذرت کشت شده که از این میزان ۴۱ هزار و ۵۰۰ هکتار ذرت دانه ای و بقیه ذرت علوفه ای بوده است.

به گفته این مسوول ، بیش از ۲۰ هزار هکتار ذرت علوفه ای با عملکرد ۵۵ تن در هر هکتار و تولید یک میلیون و یکصد هزار تن برداشت شده که این روند همچنان ادامه دارد.

وی اضافه کرد: تا کنون ۱۶۱ هزار تن ذرت از فارس به اصفهان ، یزد ، کرمان و برخی از گاو داری ها و دامداری های مناطق مختلف شهرستان های استان صادر شده است.

همچنین ببینید

اخبار کشاورزی

آغاز به کار نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی در شیراز

کشاورز جوان – دهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی با حضور ۲۵۶ شرکت داخلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code