فارس پایلوت بورس ذرت کشور شد

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی فارس گفت: استان فارس به عنوان پایلوت بورس ذرت کشور معرفی شد.

مجله اینترنتی کشاورز جوان – محمد حسن طلعتی در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: همچنین استانهای کرمانشاه خوزستان نیز پایلوت بورس ذرت هستند تا کشاورزان به سهولت بتوانند محصولات خود را وارد بورس کنند.

وی افزود: این مهم به در کاهش تفاوت قیمت خرید و فروش محصولات کشاورزی و افزایش سهم تولیدکننده از تولید و از بین بردن دست واسطه ها از بازار محصولات کشاورزی اثر گذار خواهد بود.

طلعتی بیان کرد: بورس کالاهای کشاورزی تعادل و انصاف را بین تولیدکننده ، تجار و مصرف کننده ایجاد کرده و در واقع منافع تولیدکننده و مصرف کننده را با هم می بیند.

به گفته وی ، تقویت بورس محصولات کشاورزی و عرضه محصولات استراتژیکی در بورس موجب کاهش تفاوت قیمت خرید و فروش این محصولات و به تبع آن موجب رشد بخش کشاورزی می شود.

طلعتی ادامه داد : امسال در ۷۳ هزار و ۹۲۱ هکتار از مزارع استان ذرت کشت شده که از این میزان ۴۱ هزار و ۵۰۰ هکتار ذرت دانه ای و بقیه ذرت علوفه ای بوده است.

به گفته این مسوول ، بیش از ۲۰ هزار هکتار ذرت علوفه ای با عملکرد ۵۵ تن در هر هکتار و تولید یک میلیون و یکصد هزار تن برداشت شده که این روند همچنان ادامه دارد.

وی اضافه کرد: تا کنون ۱۶۱ هزار تن ذرت از فارس به اصفهان ، یزد ، کرمان و برخی از گاو داری ها و دامداری های مناطق مختلف شهرستان های استان صادر شده است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *