خانه / استان‌ها / کهگیلویه و بویراحمد / ضرورت تغییر نگرش در کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از معیشتی به تجاری
اخبار کشاورزی

ضرورت تغییر نگرش در کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از معیشتی به تجاری

مجله اینترنتی کشاورز جوان – منوچهر محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج، اظهار داشت: کشاورزی نقش مهمی در توسعه و رونق کهگیلویه و بویراحمد دارد.

مدیر جهاد کشاورزی بویراحمد ادامه داد: بیش از هر چیز باید به فکر تقویت کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد باشیم تا این استان از محرومیت و توسعه‌نیافتگی خارج شود.

مدیر جهاد کشاورزی بویراحمد از فقدان صنایع پایین‌ دستی کشاورزی به عنوان یکی از معضلات اساسی در کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد یاد کرد و افزود: وجود صنایع پایین دستی و فرآوری علاوه بر ایجاد اشتغال موجب رونق کشاورزی و توسعه شهرها و روستاهای استان می‌شود.

محمدی اضافه کرد: برای رسیدن به توسعه باید بر پایه علم و دانش حرکت کرد تا گام‌های بلندی برای تحقق اهداف پیش بینی شده برداشته شود.

وی، استفاده از توان علمی نیروهای فنی در حوزه‌های مختلف کشاورزی را مهم و راهگشا عنوان کرد و بیان داشت: وقتی علم مهندسان کشاورزی در کنار تجربه کشاورزان قرار گیرد، به رشد و بالندگی هرچه بیشتر کشاورزی می‌انجامد.

مدیر جهاد کشاورزی بویراحمد اضافه کرد: یکی از اقدامات مهم جهاد کشاورزی بویراحمد تغییر نگرش در کشاورزی از حالت سنتی و معیشتی به تجاری و بازرگانی است و باید این رویه در کل استان در میان کشاورزان توسعه یابد.

محمدی متذکر شد: در این راستا در کنار کاشت گندم به عنوان محصول استراتژیک، کاشت گیاهان دارویی مانند بابونه، انجدان، کتان و گل ختمی و میانه کاری در شهرستان با در دسترس قرار دادن دستگاه های فرآوری کننده و خشک‌کن ترویج می‌شود.

وی در پایان با بیان اینکه ترویج این کار نقش بسزایی در افزایش سطح درآمد خانوارهای کشاورز داشته است، اذعان داشت: بخشی از عصاره این گیاهان در نهایت به خارج از کشور صادر می‌شود.

همچنین ببینید

اخبار کشاورزی

ضرورت راه‌اندازی اتاق تسهیل برای رفع مشکلات بخش کشاورزی

رئیس نظام کشاورزی و منابع‌ طبیعی کهگیلویه و بویراحمد، گفت: راه‌اندازی اتاق تسهیل برای رفع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code