پرداخت بیش از ۱۲ هزار فقره تسهیلات کشاورزی به روستاییان

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مدیر ستادی بانک کشاورزی استان اردبیل گفت: از ابتدای امسال بیش از ۱۲ هزار فقره تسهیلات کشاورزی به زارعان و روستاییان پرداخت شده است.

عقیل وکیلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: تسهیلات پرداختی در این مدت بالغ بر یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال بوده که این تسهیلات به صورت مستمر و در طول سال‌جاری به کشاورزان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته نیز بانک کشاورزی برای ۴۳ هزار متقاضی بالغ بر سه هزار و ۳۴۶ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است، تصریح کرد: پرداختی تسهیلات ما رشد ۱۰ تا ۱۵ درصدی را نشان می‌دهد.

وکیلی با بیان اینکه دریافت‌کنندگان تسهیلات باید به موقع بدهی خود را به صندوق بانک پرداخت کنند، تصریح کرد: اگر این کار صورت نگیرد، در واقع امکانات بانک را برای اعطای تسهیلات جدید که باید در اختیار علاقمندان قرار گیرد، محدود کرده و زمینه چنین فرآیندی برای متقاضیان دیگر مهیا نمی‌شود.

این مسئول در مورد عملکرد صندوق بیمه کشاورزان خاطرنشان کرد: صندوق بیمه کشاورزی با تحت پوشش قرار دادن زارعان، باغداران و دامداران توانسته بخش عظیمی از ضرر و زیان آنها را که ناشی از حوادث قهری و غیرمترقبه بوده، تأمین کرده و پرداخت کند.

وی بیان کرد: ظرفیت واحدهای تولیدی در بخش کشاورزی بسیار بالاست و صندوق بیمه کشاورزی در زیر پوشش قرار دادن محصولات متنوع و پرداخت غرامت به آنها موفق عمل کرده است.

مدیر ستادی بانک کشاورزی استان اردبیل از پرداخت بیش از ۲۴ میلیارد تومان غرامت به بیمه‌گزاران خبر داد و یادآور شد:‌ ما همچنان در برخی از سطوح زراعی و باغی نیازمند اقدامات فراگیر در این حوزه هستیم، به طوری که از اول مهر ماه سال‌جاری بیمه محصولات زراعی، باغی و دامی شروع شده است.

وکیلی از همه کشاورزان و روستاییان خواست برای بیمه محصولات خود اقدام کنند تا در صورت بروز خسارت امکان پرداخت مبلغ جبران خسارت فراهم آید.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد تسهیلات پرداختی مربوط به تسهیلات خرد و کلان در حوزه کشاورزی بوده است، گفت: بانک کشاورزی به عنوان یک بانک پیشرو در ارائه خدمات بانکی با شعار «بانک همه مردم ایران» با شعب خود در خدمت هموطنان است.

وکیلی از جذب یک‌هزار و ۳۳۲ میلیارد ریال اعتبار ویژه برای توسعه بخش کشاورزی خبر داد و افزود: ما موفق شدیم در توسعه بخش کشاورزی، تأمین ماشین‌آلات و مکانیزاسیون کشاورزی تسهیلات مناسبی را در اختیار فعالان این بخش قرار دهیم.

وی از تداوم پرداخت تسهیلات برای خرید انواع ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی خبر داد و تصریح کرد: تسهیلات مورد نیاز در صورت اختصاص اعتبار از محل وجوه یارانه در حمایت از این بخش پرداخت می‌شود.

این مسئول خاطر نشان کرد: بانک کشاورزی در پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی نیز موفق عمل کرده، به طوری که توانسته‌ایم برای یک‌هزار و ۱۳۶ متقاضی بیش از ۵۹ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کنیم.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.