خانه / استان‌ها / فارس / خسارت ۱۳ میلیارد تومانی به محصولات کشاورزی پاسارگاد
اخبار کشاورزی

خسارت ۱۳ میلیارد تومانی به محصولات کشاورزی پاسارگاد

مجله اینترنتی کشاورز جوان – مدیر جهاد کشاورزی پاسارگاد گفت: امسال با شروع فصل سرما در حدود ۱۳ میلیارد تومان خسارت به کشاورزان وارد شد و محصولات زیادی همچون گوجه فرنگی و ذرت از بین رفت.

عزیز روستا در گفت و گو با خبرنگار تسنیم اظهار کرد: با توجه به خشکسالی های چند سال اخیر و سرمازدگی محصولات کشاورزی با شروع فصل سرما، نیازمند تجدید نظر صندوق بیمه کشاورزی در قوانین و حمایت هرچه بیشتر از کشاورزان هستیم.

مدیر جهاد کشاورزی پاسارگاد افزود: امسال با شروع فصل سرما در حدود ۱۳ میلیارد تومان خسارت به کشاورزان وارد شد و محصولات زیادی همچون گوجه فرنگی و ذرت از بین رفت.

وی گفت: یکی از برنامه های ترویجی جهاد کشاورزی تشویق کشاورزان به بیمه کردن محصولات خودشان است اما صندوق بیمه کشاورزی علی رغم فعالیت های گسترده و خوبی که در چند سال گذشته داشته، در یکی دو سال اخیر آنچنان که باید از کشاورزان حمایت نمی کند.

مدیر جهاد کشاورزی پاسارگاد خاطر نشان کرد: این صندوق محصولاتی مانند گندم، ذرت و برنج را تحت پوشش بیمه ای خود قرار می دهد اما برای تحت پوشش قرار دادن محصول گوجه فرنگی که یکی از محصولات اصلی صیفی کاران شهرستان پاسارگاد و دیگر نواحی استان است چندان تمایلی ندارد.

وی با اشاره به برخی از مواردی که باید در صندوق بیمه کشاورزی اصلاح شود تصریح کرد: بازپرداخت ها و برآوردها در صندوق بیمه کشاورزی با تاخیر انجام می شود و کارشناسان این صندوق نیز با مدت زمانی طولانی از محصولات آسیب دیده سرکشی و ارزیابی می کنند.

مدیر جهاد کشاورزی پاسارگاد افزود: یکی از مشکلات بوجود آمده در بحث سرمازدگی مد نظر قرار دادن میزان دما و سرمایی است که به محصولات آسیب می رساند که این میزان ۱۵ درجه زیر صفر تعیین شده است که باید اصلاح و مورد تجدید نظر قرار گیرد.

وی بیان کرد: با این شرایط کشاورزان چندان تمایلی به بیمه کردن محصولات خود ندارند و یا محصولات دیگری را جایگزین کشت های اصلی خود می کنند.

همچنین ببینید

اخبار کشاورزی

آغاز به کار نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی در شیراز

کشاورز جوان – دهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی با حضور ۲۵۶ شرکت داخلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code