آخرین خبرها
اخبار کشاورزی

آزادسازی اراضی کشاورزی ساوجبلاغ از ساخت‌ و ساز‌های غیرمجاز

مجله اینترنتی کشاورز جوان – فرماندار ساوجبلاغ گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون بیش از ۱۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان که تحت ساخت و ساز غیرمجاز قرار گرفته بودند، آزادسازی شدند.

علی حدادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساوجبلاغ اظهار داشت: متاسفانه طی سال‌های اخیر به دلیل رشد قیمت مسکن و موقعیت خوب شهرستان ساوجبلاغ شاهد تعرض به اراضی کشاورزی و باغ‌های میوه این شهرستان بودیم که این امر خساراتی را به مردم وارد کرده است.

وی تصریح کرد: در همین راستا طرح برخورد با متخلفان و ساخت و سازهای غیر مجاز به‌ویژه در اراضی کشاورزی و باغ‌های میوه ساوجبلاغ با همکاری دستگاه‌های مرتبط از جمله فرمانداری و نهادهای قضایی به اجرا درآمده که دستاوردهای خوبی در حوزه حفاظت از اراضی ملی و زمین‌های کشاورزی و باغی شهرستان داشته است.

فرماندار ساوجبلاغ افزود: در حال حاضر مهمترین اولویتی که در این حوزه وجود دارد، حفاظت و مراقبت از اراضی کشاورزی است و اجازه نخواهیم داد که تحت هیچ شرایطی کاربری این زمین‌ها تغییر کند و نهادهای متولی از صدور مجوز برای تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی و باغ‌های میوه خودداری می‌کنند.

اجرای طرح پیشگیری از تخریب اراضی کشاورزی در ساوجبلاغ

حدادی افزود: متاسفانه با وجود تمام تلاش‌های صورت گرفته باز هم مشاهده می‌شود که برخی افراد سودجو به طور غیرمجاز اقدام به ساخت و ساز در زمین‌های کشاورزی می‌کنند.

وی تاکید کرد: برای برخورد با این افراد طرح پیشگیری از تخریب اراضی کشاورزی در ساوجبلاغ اجرایی شده و از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۰۰ هکتار از این زمین‌ها که مورد تعرض افراد سودجو و ساخت و ساز غیرمجاز قرار گرفته بودند، آزادسازی شدند.

فرماندار ساوجبلاغ گفت: به طور قطع این طرح با جدیت پیگیری خواهد شد و کوچک‌ترین تخلف در این حوزه با برخورد قاطع قانونی دستگاه‌های مسئول به‌ویژه نهادهای قضایی مواجه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code