آزادسازی اراضی کشاورزی ساوجبلاغ از ساخت‌ و ساز‌های غیرمجاز

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مجله اینترنتی کشاورز جوان – فرماندار ساوجبلاغ گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون بیش از ۱۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان که تحت ساخت و ساز غیرمجاز قرار گرفته بودند، آزادسازی شدند.

علی حدادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساوجبلاغ اظهار داشت: متاسفانه طی سال‌های اخیر به دلیل رشد قیمت مسکن و موقعیت خوب شهرستان ساوجبلاغ شاهد تعرض به اراضی کشاورزی و باغ‌های میوه این شهرستان بودیم که این امر خساراتی را به مردم وارد کرده است.

وی تصریح کرد: در همین راستا طرح برخورد با متخلفان و ساخت و سازهای غیر مجاز به‌ویژه در اراضی کشاورزی و باغ‌های میوه ساوجبلاغ با همکاری دستگاه‌های مرتبط از جمله فرمانداری و نهادهای قضایی به اجرا درآمده که دستاوردهای خوبی در حوزه حفاظت از اراضی ملی و زمین‌های کشاورزی و باغی شهرستان داشته است.

فرماندار ساوجبلاغ افزود: در حال حاضر مهمترین اولویتی که در این حوزه وجود دارد، حفاظت و مراقبت از اراضی کشاورزی است و اجازه نخواهیم داد که تحت هیچ شرایطی کاربری این زمین‌ها تغییر کند و نهادهای متولی از صدور مجوز برای تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی و باغ‌های میوه خودداری می‌کنند.

اجرای طرح پیشگیری از تخریب اراضی کشاورزی در ساوجبلاغ

حدادی افزود: متاسفانه با وجود تمام تلاش‌های صورت گرفته باز هم مشاهده می‌شود که برخی افراد سودجو به طور غیرمجاز اقدام به ساخت و ساز در زمین‌های کشاورزی می‌کنند.

وی تاکید کرد: برای برخورد با این افراد طرح پیشگیری از تخریب اراضی کشاورزی در ساوجبلاغ اجرایی شده و از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۰۰ هکتار از این زمین‌ها که مورد تعرض افراد سودجو و ساخت و ساز غیرمجاز قرار گرفته بودند، آزادسازی شدند.

فرماندار ساوجبلاغ گفت: به طور قطع این طرح با جدیت پیگیری خواهد شد و کوچک‌ترین تخلف در این حوزه با برخورد قاطع قانونی دستگاه‌های مسئول به‌ویژه نهادهای قضایی مواجه خواهد شد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.