تخصیص ۱۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات طرح توسعه کشاورزی در مازندران

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مجله اینترنتی کشاورز جوان – معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی مازندران گفت:  از محل تسهیلات طرح توسعه کشاورزی در سال ۹۰ مبلغ هزار و ۸۶۵ میلیارد ریال با عاملیت بانک کشاورزی و صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی بین بهره برداران این بخش در استان مازندران توزیع شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدمحمد جعفری پیش از ظهر یکشنبه در نشست مسئولان جهاد کشاورزی استان اظهار داشت: در سال ۹۰ از محل تسهیلات طرح توسعه به بخش کشاورزی مبلغ هزار و ۸۶۵ میلیارد ریال تسهیلات با عاملیت بانک کشاورزی و صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی بین بهره برداران این بخش در استان مازندران توزیع گردید که حدود ۹۰ درصد آب جذب شد.

وی تصریح کرد: از محل فوق در سال ۹۱ مبلغ  هزار و ۲۲۹ میلیارد ریال با عاملیت بانکهای کشاورزی، سپه، صادرات ، رفاه، توسعه تعاون و صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی بین بهره برداران بخش کشاورزی استان توزیع شد که با وجود برخی از محدودیت ها حدود ۵۰ درصد این اعتبار در صندوق توسعه ملی مصوب و آماده برداشت است.
جعفری در پایان گفت: با اجرای این طرح حدود پنج هزار و ۵۹۳ نفر اشتغال دائمی و ۲۳ هزار و ۹۴۴ نفر اشتغال فصلی در استان مازندران ایجاد شده است.
طهمورث قاسم نژاد مدیر جهاد کشاورزی ساری نیز گفت: به منظور بررسی طرحهای بخش دامپروری و حمایت از واحدهای تولید کننده شیر و گوشت قرمز نظارت معاونت بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی به همراه مدیر دام سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران و جمعی از مسئولین و کارشناسان بخش کشاورزی استانی و شهرستان ساری و … از طرح های دامپروری شهرستان ساری بازدید به عمل آوردند.
وی از بازدید این هیئت از طرحهای دامپروری در روستاهای گیله کلا، کردخیل و … و شهرک دامپروری پشرت این شهرستان خبر داد و افزود: تعدادی از واحدهای دامپروری این شهرستان که از محل صندوق توسعه ملی تسهیلات دریافت کردند، مورد بازدید قرار گرفتند.
وی تصریح کرد: طرحهای گاوداری شیری و پرواربندی که از محل بهسازی و نوسازی اماکن دامی تسهیلات دریافت نمودند مورد رضایت و تاکید هیئت اعزامی قرار گرفتند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *