آخرین خبرها
اخبار کشاورزی

توزیع نهاده های کشاورزی نیازمند نظارت جدی است

مجله اینترنتی کشاورز جوان – فرماندار مرودشت خواستار نظارت جدی بر توزیع نهاده‌های کشاورزی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، سید یدالله حسینی صبح امروز در جلسه کارگروه آب، کشاورزی و منابع طبیعی این شهرستان که با حضور اعضا و در اداره جهاد کشاورزی مرودشت برگزار شد اظهار داشت: یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های پیش روی جامعه بشری، که به عنوان یک تهدید جهانی مورد توجه و اهمیت قرار گرفته مسئله امنیت و سلامت غذای جمیعت رو به افزایش دنیا است.

وی افزود: حمایت از بخش کشاورزی در توزیع نهادهای کشاورزی امری ضروری است که در مواردی نشان از تقلب و غیرواقعی بودن بذر و سموم کشاورزی توسط شرکت‌ها و فروشندگان غیرمجاز و فاقد پروانه بوده و اثرات وضعی آن ممکن است در کوتاه‌مدت پدیدار نشود.

فرماندار مرودشت با اشاره به رشد روزافزون علم و گرایش جوامع بشری به سمت و سوی تولید محصولات ارگانیک گفت: امروز جهت‌گیری مدیریت غذا در دنیا به سمت تولید و تأمین غذای سالم و ارگانیک است و چنانچه این متغیرها به شکل مثبت در چرخه سلامت قرار نگیرد اثرات منفی در تأمین سلامت مردم به جای می‌گذارد.

رئیس کارگروه آب، کشاورزی و منابع طبیعی مرودشت با بیان اینکه، خطرات مصرف سموم و کودهای شیمیایی تقلبی جبران‌ناپذیر است، خاطرنشان کرد: کشاورزان و تولیدکنندگان محصولات کشاورزی با تهیه هرگونه نهاده از مراکز فروش مجاز، در صورت مشاهده تخلف، مراتب را به جهاد کشاورزی این شهرستان اطلاع دهند.

وی اضافه کرد: دستگاه‌های متولی کنترل و نظارت نهاده‌های کشاورزی بدانند اغماض بر توزیع و رونق بازار نهاده‌های غیراستاندارد اثرات منفی در تولید و سلامت را در پی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code