توزیع نهاده های کشاورزی نیازمند نظارت جدی است

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مجله اینترنتی کشاورز جوان – فرماندار مرودشت خواستار نظارت جدی بر توزیع نهاده‌های کشاورزی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، سید یدالله حسینی صبح امروز در جلسه کارگروه آب، کشاورزی و منابع طبیعی این شهرستان که با حضور اعضا و در اداره جهاد کشاورزی مرودشت برگزار شد اظهار داشت: یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های پیش روی جامعه بشری، که به عنوان یک تهدید جهانی مورد توجه و اهمیت قرار گرفته مسئله امنیت و سلامت غذای جمیعت رو به افزایش دنیا است.

وی افزود: حمایت از بخش کشاورزی در توزیع نهادهای کشاورزی امری ضروری است که در مواردی نشان از تقلب و غیرواقعی بودن بذر و سموم کشاورزی توسط شرکت‌ها و فروشندگان غیرمجاز و فاقد پروانه بوده و اثرات وضعی آن ممکن است در کوتاه‌مدت پدیدار نشود.

فرماندار مرودشت با اشاره به رشد روزافزون علم و گرایش جوامع بشری به سمت و سوی تولید محصولات ارگانیک گفت: امروز جهت‌گیری مدیریت غذا در دنیا به سمت تولید و تأمین غذای سالم و ارگانیک است و چنانچه این متغیرها به شکل مثبت در چرخه سلامت قرار نگیرد اثرات منفی در تأمین سلامت مردم به جای می‌گذارد.

رئیس کارگروه آب، کشاورزی و منابع طبیعی مرودشت با بیان اینکه، خطرات مصرف سموم و کودهای شیمیایی تقلبی جبران‌ناپذیر است، خاطرنشان کرد: کشاورزان و تولیدکنندگان محصولات کشاورزی با تهیه هرگونه نهاده از مراکز فروش مجاز، در صورت مشاهده تخلف، مراتب را به جهاد کشاورزی این شهرستان اطلاع دهند.

وی اضافه کرد: دستگاه‌های متولی کنترل و نظارت نهاده‌های کشاورزی بدانند اغماض بر توزیع و رونق بازار نهاده‌های غیراستاندارد اثرات منفی در تولید و سلامت را در پی دارد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.