خانه / اخبار / امنیت غذایی نقش اصلی صنایع تبدیلی و تکمیلی است
اخبار کشاورزی

امنیت غذایی نقش اصلی صنایع تبدیلی و تکمیلی است

مجله اینترنتی کشاورز جوان – مدیر صنایع کشاورزی و روستایی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: منابع و امکانات موجود در بخش کشاورزی با صنایع تبدیلی و تکمیلی استفاده ای بهینه دارند.

ایاز برنو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: توسعه پایدار بخش کشاورزی و دستیابی به امنیت غذایی را می توان از نقش های اصلی صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی قلمداد نمود.

وی با صنایع تبدیلی را با صادرات غیرنفتی مرتبط دانست و تصریح کرد: افزایش ارزش افزوده و بهره وری در بخش کشاورزی و تاثیر فراوان در افزایش صادرات غیرنفتی را باید از مزایای مهم صنایع تبدیلی و تکمیلی دانست.

برنو ادامه داد: صنایع تبدیلی و تکمیلی و مسایل پس از تولید محصولات کشاورزی به عنوان حلقه های نهایی در تکمیل زنجیره تولید محصولات و فرآورده های سالم کشاورزی نقش حیاتی و اساسی ایفا می کند.

مدیر صنایع کشاورزی و روستایی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با عنوان نمودن نقش صنایع تبدیلی در کاهش ضایعات یادآور شد: کاهش ضایعات انواع محصولات زراعی، باغی، دامی و شیلاتی با صنایع تبدیلی و تکمیلی امکانپذیر است.

برنو ضمن اشاره ای به راه اندازی اشتغال پایدار با صنایع تبدیلی تاکید کرد: اشتغال مولّد و پایدار در بخش کشاورزی با افزایش واحدهای صنایع تبدیلی و تکمیلی در حماسه اقتصادی قابلیت اجرایی شدن خواهد داشت.

همچنین ببینید

وزیر جهاد کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی: توسعه کشاورزی اقتصادی روز ضامن رونق تولید و اشتغال

وزیر جهاد کشاورزی گفت: توسعه کشت باغات میوه های گرمسیری در اولویت توسعه بخش کشاورزی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code