حمایت جدی دولت یازدهم از بخش کشاورزی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مجله اینترنتی کشاورز جوان – رییس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: دولت یازدهم به طور جدی از بخش کشاورزی حمایت می کند.

ˈرضا سیارˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان این مطلب، اظهار داشت: به رغم همه تگناهای بودجه ای و اعتباری که کشور به علت تحریم و تداوم محدودیتهای اعمال شده از سوی استکبار جهانی با آن مواجه است، با حمایت قاطع رییس دولت یازدهم در تدارک نهاده های مورد نیاز بخش کشاورزی اقدامی بسیار مناسب و به موقع انجام شده است.

وی با اشاره به اقدام دولت فعلی در تامین کود و بذر مورد نیاز کشاورزان، خاطرنشان کرد: مجموع این اقدامات موجب شد تا سال زراعی جدید با همه محدودیتها به موقع شروع شود.

سیار با تمجید از اقدام دولت یازدهم در اعلام نرخ تضمینی ۲۴ محصول کشاورزی، تصریح کرد: این نرخ خرید محصولات کشاورزی برای نخستین بار در طول ۱۰ سال گذشته توسط دولت یازدهم به کشاورزان اعلام شد.

وی افزود: این اقدام دولت موجب شد تا کشاورز قبل از شروع کشت نسبت به انتخاب نوع کشت بر اساس سیاستهای اتخاذی دولت و همچنین نرخ تضمینی محصول اختیار تام داشته باشد.

سیار خاطرنشان کرد: در سالهای گذشته اعلام نرخ محصولات کشاورزی به بهار سال بعد موکول می شد که منطقی نبود و کشاورز در کاشت محصول و همچنین نوع آن بلاتکلیف بود.

وی با بیان اینکه در بودجه پیشنهادی دولت قبل به مجلس و همچنین مصوبه خود مجلس در سال جاری اعتبار خیلی کمی به دلیل محدودیتهای بودجه ای برای بیمه محصولات کشاورزی اتخاذ شده بود، افزود: دولت یازدهم برای جبران این کسری، سه برابر بودجه در نظر گرفته شده از سوی دولت قبل را به بیمه محصولات کشاورزی اختصاص و به صندوق این بیمه ابلاغ کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *