نظام مهندسی کشاورزی گلستان آماده همکاری با فارغ التحصیلان است

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مجله اینترنتی کشاورز جوان – عضوسازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گلستان گفت: فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی و منابع طبیعی که با معضل بیکاری مواجه هستند ، ارتباط خود را با این سازمان قطع نکنند.

به گزارش ایرنا، دکتر ˈخدایار همتی ˈ روز چهارشنبه در نخستین سمینار کار آفرینی با رویکرد آشنایی دانشجویان رشته های کشاورزی و دامی با فرصت های شغلی دردانشگاه گنبدکاووس افزود: جامعه هدف این سازمان فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی ، علوم دامی ومنابع طبیعی از کارشناسی تا دکترا هست.

وی که نماینده وزرات علوم در سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی نیز است ، افزود: این سازمان در بخش های مختلف فعالیت می کند و حوزه فعالیت گسترده ای دارد.

رییس دانشکده کشاورزی دانشگاه گرگان ادامه داد: صدورپروانه های تاسیس در بخش های مختلف ، نظارت بر اجرای این پروانه ها، انعقاد قرارداد با و تفاهم نامه های گوناگون با دستگاه های دولتی و بخش خصوصی از جمله فعالیت های این سازمان است.

وی افزود: فراهم نمودن بسترهای اشتغال برای اعضای جویای کار و توانمند سازی علمی شرکت ها و اعضای تحت پوشش هم از دیگر فعالیت های این سازمان به شمار می رود.

ان استاد دانشگاه، نیروی انسانی یک بخش را مهمترین عنصردر توسعه هربخش دانست وبعنوان نیروی محرکه آن عنوان کرد و گفت: بخش وسیعی از بهره برداران بخش کشاورزی از وضعیت تحصیلی پائینی برخوردار هستند که همین امر در عدم استفاده بهینه از این بخش موثر است.

دکتر همتی یکی ازهدف های این سازمان را نیل به خودکفایی درراستای اهداف وزارت جهادکشاورزی ذکر کرد و گفت : نقش سازمان نظام مهندسی کشاورزی ومنابع طبیعی باپشتوانه علمی ، فنی وتخصصی اعضاء آن دراین عرصه ضروری و اجتناب ناپذیر می باشد.

وی نظام بخشیدن به بخش کشاورزی را یکی دیگر از اهداف این سازمان اعلام کرد که در این راستا اشتغال فارغ التحصیلان رانیز به همراه دارد.

استاد دانشکده کشاورزی گرگان درادامه به وضعیت موجود اشتغال اعضای این سازمان اشاره کرد وگفت :ازمجموع ۲۶۳۵ عضو حقیقی و حقوقی سازمان ۶۱ درصد ازاعضاء جویای کار و۳۹ درصد شاغل دردستگاه های دولتی می باشند.

وی گفت: در چند سال اخیر حضور کارشناسان این سازمان در نظارت بر طرح های مزارع گندم و دیگر محصولات و نیز ایجاد کلینیک های گیاه پزشکی نشان دهنده تاثیر مثبت آنها در تولید محصولات است.

دکترهمتی از فارغ التحصیلان بخش کشاورزی و دامی خواست ضمن عضویت دراین سازمان ، حضور موثر در نشست های مختلف آن داشته باشند تا در تصمیم گیری ها نقش سازنده خود را ایفا نمایند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *