پیشنهاد جالب استاد قرائتی؛ احداث باغ قرآنی توسط جهاد کشاورزی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مجله اینترنتی کشاورز جوان – رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: جهاد کشاورزی می‌تواند در یک اقدام ابتکاری باغ قرآنی در کشور ایجاد کند.

حجت‌الاسلام محسن قرائتی در اختتامیه کنگره قران کریم وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد : متاسفانه امروزه بعضی از افراد وقت خود را صرف یادگیری علوم بیهوده می‌کنند و ما باید تلاش کنیم جوانان خود را از این علوم دور نگه داریم و آنها را با قران و علومی که در محور قرآن جاری است آشنا و همراه کنیم.

وی افزود: ما باید تمامی کارها و رفتارهای خود را حول محور قرآن استاندارد سازی کنیم.

رئیس ستاد اقامه نماز تصریح کرد: جهاد کشاورزی می‌تواند باغ قرآنی ایجاد کند که  در آنجا تمامی درخت‌ها و نعمت‌های الهی که در قرآن نام برده شده است را به کار ببرد و همین باغ می‌تواند برای مردم یکی از عامل‌های انس با قرآن شود.

قرائتی تاکید کرد: روحانیون کشور به ویژه جهاد کشاورزی باید دوره‌هایی از تفسیر قرآن را آموزش ببینند تا این معانی و تفاسیر از این طریق در قلوب مردم جاری شود.

وی بیان کرد: مداحان اهل بیت (ع) باید به نقطه‌ای از کمال برسند که تمامی مطالب خود را از طریق قرآن دریافت کرده و به مردم برسانند.

رئیس ستاد اقامه نماز گفت: تمامی دروس و راه و چاه زندگی را که نباید بزرگان برای ما ترسیم کنند، ما خود هم در برابر خدا و قرآن دارای مسئولیت‌هایی هستیم.

قرائتی اظهار کرد: ما باید به روح قرآن توجه داشته باشیم و طعم آن را به خود و آیندگان خود بچشانیم.

منبع: تسنیم

1 دیدگاه
  1. بسیار پیشنهاد جالب و بجایی است.
    انشاءالله که مسئولین برای احداث این باغ برنامه ریزی نمایند

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *