بیمه محصولات کشاورزی از راهکارهای نوین برای مقابله با خطرات فعالیت های کشاورزی است

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مجله اینترنتی کشاورز جوان – معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلان گفت: بیمه محصولات کشاورزی به عنوان یکی از راهکارهای نوین برای مقابله با خطرات فعالیت های کشاورزی و در نتیجه کاهش نوسانات درآمدی کشاورزان مورد توجه و تاکید قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، ایرج بنیادی  ظهر یکشنبه در جلسه کشاورزی  در رشت افزود: فعالیت در بخش کشاورزی به دلیل اتکای زیاد به طبیعت و وابستگی آن به عوامل و شرایط جوی و محیطی، فعالیتی همراه با ریسک محسوب می شود.

وی اظهارداشت: تولیدکنندگان این بخش همواره با خسارات ناشی از بروز حوادث قهری و بلایای طبیعی رو به رویند و زندگی اقتصادی آنها در معرض خطرات جدی قرار دارد به طوری که این امر موجب می شود کشاورزان و دامداران همواره نگران بازپرداخت هزینه های مختلف تولید و حتی هزینه های ضروری زندگی و معاش خود باشند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی گیلان گفت: بقا و دوام فعالیت های تولیدی در این بخش نیازمند حمایت های جدی از تولیدکنندگان و سرمایه گذاران این بخش است.

وی افزود: در بین سیاست های مختلف حمایتی بیمه محصولات کشاورزی، به عنوان راهکار مفید و مناسب برای مقابله با این خطرات همواره مورد توجه و تاکید بوده است.

بنیادی اظهارداشت: بیمه محصولات کشاورزی به کشاورزان کمک می کند تا به منظور کاهش ریسک، بهترین برنامه های مدیریتی و استراتژی های پایدار را به کار ببرند.

وی در ادامه با بیان اینکه ۵۵ درصد زیتون کشور در سه استان گیلان، زنجان و قزوین تامین می شود، گفت: از سال ۸۳ آفت مگس زیتون آسیب زیادی به این محصول وارد کرد که با تلاش همکاران جهاد این مشکلات رو به بهبودی است.

معاون جهاد کشاورزی گیلان در ادامه ابراز امیدواری کرد: طرح توسعه ۱۵ هزار هکتار باغات زیتون را آغازکردیم که با تحقق این طرح با رشد کمی نیز مواجه خواهیم شد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.