خانه / اخبار / اخبار كشاورزی / عضو کمیسیون کشاورز مجلس: دولت برای حذف واسطه ها اقدامی عملی انجام دهد
اخبار کشاورزی

عضو کمیسیون کشاورز مجلس: دولت برای حذف واسطه ها اقدامی عملی انجام دهد

مجله اینترنتی کشاورز جوان – عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه دولت برای حذف واسطه ها باید اقدامی عملی انجام دهد گفت: دولت باید با نظارت بر کار اتحادیه‎ تولیدکنندگان و کوتاه کردن دست واسطه ها بازار را کنترل کرده تا قیمت‎ها افزایش نیابد.

محمد اسماعیل نیا در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: سالهاست که واسطه ها با دخالت های خود به ویژه در حوزه کشاورزی ضررهای بسیاری به کشاورز وارد کرده اند و موجب افزایش سرسام آور قیمت ها شده اند بنابراین امروز ضرورت دارد تا دولت نظارت جدی بر این بخش داشته باشد.

وی ادامه داد: بی تردید حذف دلالان و واسطه ها کار آسانی نیست زیرا کشاورزان همواره نگران هستند محصولات روی دستشان بماند بنابراین واسطه ها از این فرصت طلایی استفاده کرده و با خرید و انبار این محصولات ناگهان به فروش و عرضه کالا با قیمت بسیار بالا اقدام می کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس بیان کرد: تا هنگامی که کشاورزان محصولاتشان به صورت مستقیم به بازارها عرضه نشود دلالان همچنان در افزایش قیمت ها و خرید محصولات کشاورزی دست دارند.

وی یادآور شد: نقش واسطه ها و دلالان در خرید محصولات کشاورزی عامل بی ثباتی و نقطه ضعف اقتصاد کشاورزی است زیرا واسطه ها با خرید ارزان محصول از کشاورز و فروش با قیمتی بسیار بالا موجب می شود مردم نیز توان خرید این محصولات را نداشته باشند.

به گفته وی تنها با نظارت جدی دولت و حمایت از کشاورزان می توان وضعیت نابسامان خرید محصولات کشاورزی از سوی واسطه ها را سامان داد.

همچنین ببینید

اخبار کشاورزی

پیش نویس سند ملی علم و فناوری در حوزه کشاورزی تدوین شد

کشاورز جوان – رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهادکشاورزی از تدوین پیش نویس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code