عضو کمیسیون کشاورز مجلس: دولت برای حذف واسطه ها اقدامی عملی انجام دهد

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مجله اینترنتی کشاورز جوان – عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه دولت برای حذف واسطه ها باید اقدامی عملی انجام دهد گفت: دولت باید با نظارت بر کار اتحادیه‎ تولیدکنندگان و کوتاه کردن دست واسطه ها بازار را کنترل کرده تا قیمت‎ها افزایش نیابد.

محمد اسماعیل نیا در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: سالهاست که واسطه ها با دخالت های خود به ویژه در حوزه کشاورزی ضررهای بسیاری به کشاورز وارد کرده اند و موجب افزایش سرسام آور قیمت ها شده اند بنابراین امروز ضرورت دارد تا دولت نظارت جدی بر این بخش داشته باشد.

وی ادامه داد: بی تردید حذف دلالان و واسطه ها کار آسانی نیست زیرا کشاورزان همواره نگران هستند محصولات روی دستشان بماند بنابراین واسطه ها از این فرصت طلایی استفاده کرده و با خرید و انبار این محصولات ناگهان به فروش و عرضه کالا با قیمت بسیار بالا اقدام می کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس بیان کرد: تا هنگامی که کشاورزان محصولاتشان به صورت مستقیم به بازارها عرضه نشود دلالان همچنان در افزایش قیمت ها و خرید محصولات کشاورزی دست دارند.

وی یادآور شد: نقش واسطه ها و دلالان در خرید محصولات کشاورزی عامل بی ثباتی و نقطه ضعف اقتصاد کشاورزی است زیرا واسطه ها با خرید ارزان محصول از کشاورز و فروش با قیمتی بسیار بالا موجب می شود مردم نیز توان خرید این محصولات را نداشته باشند.

به گفته وی تنها با نظارت جدی دولت و حمایت از کشاورزان می توان وضعیت نابسامان خرید محصولات کشاورزی از سوی واسطه ها را سامان داد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *