افزایش ۱۵ درصدی درآمدهای کشاورزی آمریکا در سال ۲۰۱۳

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مجله اینترنتی کشاورز جوان – افزایش تولید ذرت و سویا به همراه درآمد بالاتر از محصولات دیگر، درآمدهای کشاورزی آمریکا را به رکورد بالایی در سال جاری میلادی می‌رساند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وزارت کشاورزی آمریکا در گزارشی پیش بینی کرد: درآمد بخش کشاورزی از ۱۲۰٫۶ میلیارد دلاری که در اوت پیش بینی شده بود، به ۱۳۱ میلیارد دلار می‌رسد که ۱۵ درصد بالاتر از سال گذشته خواهد بود.

پیش بینی شده کشاورزان در آمریکا که بزرگ‌ترین تولیدکننده ذرت جهان است، ۱۳٫۹۸۹ میلیارد بوشل ذرت در سال جاری تولید می‌کنند (هر بوشل ذرت معادل ۲۵ کیلوگرم است).

همچنین طبق پیش بینی‌های دولتی، تولید سویا ۳٫۲۵۸ میلیارد بوشل خواهد بود (هر بوشل سویا معادل ۲۷ کیلوگرم است). افزایش تولید محصولات کشاورزی موجب شده قیمت مواد غذایی جهانی مورد بررسی سازمان ملل ۱۴ درصد نسبت به رکورد بالای مشاهده شده در فوریه سال ۲۰۱۱ کمتر شود.

به گفته اقتصاددانان، محصول بزرگ‌تر به این معنی است که کشاورزان می‌توانند فروش بیشتری داشته باشند و به این ترتیب کاهش قیمت غلات جبران می‌شود.

قیمت‌های ذرت در بازار معاملات شیکاگو ۳۹ درصد در سال جاری کاهش یافته که بزرگ‌ترین کاهش در میان ۲۴ کالای پیگیری شده در شاخص جی.اس.سی.آی استاندارد اند پورز بوده است.

آمارهای وزارت کشاورزی آمریکا نشان می‌دهد میزان سویای بازرسی شده برای صادرات از اول سپتامبر به این سو، ۵٫۹ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و به ۵۸۵٫۶ میلیون بوشل رسیده که سریع‌ترین روند رشد محسوب می‌شود.

ذخایر ذرت آمریکا تا ۳۱ اوت سال ۲۰۱۴ به یک میلیارد و ۸۸۷ میلیون بوشل می‌رسد که بیش از دو برابر مدت مشابه سال قبل خواهد بود.

این ذخایر ۱۲ میلیارد دلار به درآمد کشاورزی آمریکا در سال جاری می‌افزاید در حالیکه این کشور ۸٫۱ میلیارد دلار از درآمد کشاورزی خود را به دلیل خشکسالی شدید در سال ۲۰۱۲ از دست داد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ارزش محصولات فروخته شده به شرکت‌هایی مانند کارگیل، آرچر دانیلز میدلند و بلودایاموند گروئرز، ۲۱۷٫۲ میلیارد دلار خواهد بود که ۲٫۹ درصد بالاتر از میزان پیش بینی شده در اوت است. فروش محصولات کشاورزی به رکورد ۲۲۳٫۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۲ رسیده بود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *