خانه / استان‌ها / البرز / پیش بینی ایجاد ۳۴۳۱ شغل در استان البرز
اخبار کشاورزی

پیش بینی ایجاد ۳۴۳۱ شغل در استان البرز

مجله اینترنتی کشاورز جوان – معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت: در دو سال گذشته ۷۱۴ طرح تسهیلاتی در کارگروه بخش کشاورزی استان به تصویب رسیده است که با اجرای تمامی این طرح ها پیش بینی ایجاد سه هزار ۴۳۱ شغل می شود.

حبیب الله لواء در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر اظهار داشت: از ۷۱۴  طرح تصویب شده در کارگروه ۳۹۵ طرح نیمه تمام و ۳۱۹ طرح جدید هستند که با اجرای این طرح ها علاوه بر ایجاد اشتغال برای سه هزار و ۴۳۱ نفر، چهار هزار و ۱۲۶ نفر نیز در شغل خود تثبیت می شوند.

وی با بیان اینکه این طرح ها در زمینه های زراعت و باغبانی، دام، طیور، شیلات، دامپزشکی، صنایع تبدیلی و تکمیلی می باشند، اعلام کرد: تسهیلات بسیار مناسبی از طریق بانک های عامل و صندوق حمایت از کشاورزی در اختیار استان قرار گرفته است.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز ادامه داد: تا کنون ۴۱۶ طرح تسهیلات معرفی شده را جذب، ۴۴ طرح در بانک های عامل آماده انعقاد قرار داد و ۵۰ طرح در فرایند دریافت تسهیلات قرار دارند.

پیش بینی جذب ۸۰ میلیارد ریال اعتبار در سال جاری

لواء با بیان اینکه برای برنامه های سازمان جهاد در سال جاری اولویت هایی در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: تکمیل طرح های نیمه تمام با استفاده از تسهیلات بانکی، حمایت از تولیدات بخش کشاورزی به منظور تامین نیازهای داخلی و صادرات، تلاش برای افزایش بهره وری و کاهش هزینه های تولید، افزایش درآمد بهره برداران، و ….. از جمله اولویت های استان در بخش کشاورزی است.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت: برای بخش کشاورزی از محل اعتبارات استان ۸۰ میلیارد ریال پیش بینی شده است و هشت میلیارد ریال نیز از سوی وزارت جهاد کشاورزی اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه در چشم انداز برنامه های جهاد کشاورزی باید به میزان تولید ۲/۴۵۷ میلیون تن در سال برسیم اعلام کرد: بر اساس برنامه تبیین شده میزان تولیدات بخش کشاورزی ۲/۱۹۴ میلیون تن دراول سال برنامه به ۲/۹۹۱ میلیون تن در پایان برنامه افزایش خواهد یافت.

همچنین ببینید

اخبار کشاورزی

جوان مبتکر در تولید ورمی کمپوست

 کشاورز جوان – جوان مبتکر ایرانی‌ افتخاری نوین در صنعت کشاورزی ارگانیک آفرید. به گزارش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code