نامگذاری سال ۲۰۱۴ به نام “خانواده کشاورز”

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مجله اینترنتی کشاورز جوان – سازمان ملل سال ۲۰۱۴ میلادی را به عنوان سال بین المللی “خانواده کشاورز” نامگذاری کرده است تا توانایی خانواده کشاورزان گرسنگی را در جهان از بین ببرد و منابع طبیعی را نیزحفظ کنند.

به گزارش خبرگزاری کشاورزی ایران، در حالی که بیشتر جامعه کشاورزان وروستاییان را به ویژه در کشورهای در حال توسعه از جمله ایران زنان و فرزندان آن ها تشکیل می دهند، فائو نیز درآستانه سال ۲۰۱۴ میلادی سال پیش روی میلادی را سال “خانواده کشاورز” نامگذاری کرد.

بنابراین گزارش،در هر دو گروه کشورهای توسعه یافته و کشورهای در حال توسعه بیش از ۵۰۰ میلیون خانواده کشاورز(خانواده مزرعه داران که برای تامین نیروی کار و مدیریت مزرعه به اعضای خانواده متکی است) مواد غذایی را تولید می کنند که میلیاردها نفر را در دنیا تغذیه می نماید.

بر اساس گزارش مخابره شده، هم اکنون در بیشتر کشورهای در حال توسعه، خانواده های کشاورز بیش از ۸۰ درصد کل مزارع را در اختیار دارند، لذا خوزه گرازیانو دا سیلواˈ دبیرکل فائو که در جریان انتخابات دوسال پیش دبیرکلی فائو( به دلیل انفعال وزارت امورخارجه و جهادکشاورزی وقت) برنامزد جدی ایرانی دکتر نوری نایینی چیره شد، بر پتانسیل عظیم تولیدی خانواده کشاورزان تاکید کرد.

وی افزود: با این انتخاب، ما خانواده های کشاورز را به عنوان کسانی که آمارهای تولید را رهبری می کنند می شناسیم.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *