یکی از بهترین ظرفیت‌های تحقق توسعه پایدار در سیستان و بلوچستان، شکوفایی بخش کشاورزی است

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مجله اینترنتی کشاورز جوان – به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان، علی اوسط هاشمی در نشست با مدیران، معاونان جهاد کشاورزی استان، شهرستان‌ها و مدیران کل ادارات و شرکت‌های وابسته اظهار کرد: ظرفیت‌های بخش کشاورزی ظرفیت بی نظیری برای حرکت به سمت توسعه پایدار در استان است.

وی افزود: استان سیستان و بلوچستان دارای ظرفیت‌های فراوانی در بخش کشاورزی است که می‌تواند به عنوان استان سرآمد در حوزه کشاورزی مطرح شود.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان با اشاره به استعدادهای شیلاتی، زراعی، باغی و دامی استان گفت: یکی از بهترین ظرفیت‌ها و قابلیت‌های تحقق توسعه پایدار در سیستان و بلوچستان، شکوفایی بخش کشاورزی است که دولت به این مهم نگاه ویژه دارد.

اوسط هاشمی بیان کرد: تلاش کنیم تا با اشتغال، دانش و مهارت کارآفرینی مولد زمینه ارزشمند سایر منابع را به سوی ایجاد ارزش و توسعه بخش هدایت کنیم.

رئیس سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست با اشاره به ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و چالش‌های موجود در حوزه کشاورزی استان گفت: سیستان و بلوچستان استانی چهار فصل است که شرایط ممتازی برای تولید بیش از ۴ میلیون تن انواع محصولات زراعی، باغی، دامی و شیلاتی و مرتعی را داراست.

رضا نجفی افزود: ما در تولید گوشت، خرما و میوه‌های گرمسیری، محصولات خارج از فصل و محصولات شیلاتی دارای رتبه‌های کشوری هستیم و نقش به سزایی در تنظیم بازار کشور داریم.

وی جذب ۲ هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات طرح توسعه بخش کشاورزی، اجرای ۵ هزار هکتار انتقال آب با لوله در شمال استان و احداث ۱۲۰ واحد مرغداری جدید را از مهم‌ترین اقدامات بخش کشاورزی استان در یک‌ساله اخیر برشمرد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان عنوان کرد: امسال یک‌هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای سیستم آبیاری تحت فشار در اختیار سازمان قرار گرفته است.

نجفی، استمرار خشکسالی ۱۵ ساله اخیر و خسارت ۳ هزار میلیارد تومان به بخش و انباشته شدن بدهی کشاورزان را از مهم‌ترین دغدغه‌های بخش کشاورزی برشمرد.

وی با اشاره به قابلیت‌ها و توانمندی‌های این استان در بخش کشاورزی خواستار رفع مشکلات فرا روی این بخش و فعالان این عرصه شد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان، بر اجرای سیستم‌های آبیاری تحت فشار و انتقال آب با لوله با توجه به شرایط آب و هوایی استان، تاکید کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *