افزایش قیمت نان بستگی به بودجه ۹۳ دارد/تولید گندم ۱۴ میلیون تن نیست

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مجله اینترنتی کشاورز جوان – مدیر کل دفتر غلات، حبوبات ونباتات علوفه‌ای وزارت جهاد کشاورزی از نهایی نشدن رقم تولید گندم در سال جاری و درست نبودن تولید ۱۴ میلیون تن خبر داد و گفت: افزایش قیمت نان و آرد بستگی به سیاست‌های یارانه‌ای دولت در بودجه سال ۹۳ دارد.

دلاور حیدرپور در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، در مورد حجم تولید گندم در سال جاری و اینکه آیا واقعا ۱۴ میلیون تن گندم تولید شده است، اظهار داشت: رقم ۱۴ میلیون تن درست نیست و این میزان تولید نشده است ولی رقم اصلی و نهایی آن هنوز مشخص نیست. البته هنوز تناقض‌هایی در آمار‌ها وجود دارد ولی درحال بررسی تعیین نرخ نهایی گندم هستیم و پس از آن میزان تولید را اعلام خواهیم کرد.

*افزایش قیمت نان و آرد در انتظار سیاست‌های یارانه‌ای دولت در بودجه ۹۳

وی در مورد  قیمت ۱۰۵۰ تومانی تضمینی گندم برای سال ۹۳ و اثر آن بر قیمت نان و آرد در سال آینده گفت: دولت قصدی برای افزایش قیمت نان و آرد در سال جاری ندارد ولی برای سال آینده نیز باید دید چه سیاست‌هایی در بودجه در نظر گرفته می شود و اینکه در بخش سیاست‌های یارانه‌ای، دولت چه مواردی را مورد توجه قرار می‌دهد.

مدیر کل دفتر غلات، حبوبات ونباتات علوفه‌ای وزارت جهاد تصریح کرد: تاکنون جلسه ای در مورد افزایش قیمت نان و آرد در سال آینده نداشته ایم و صحبتی نشده است.

*ورود ۲۵۰ هزار تن کود فسفاته در بنادر

حیدرپور در مورد وضعیت کشت جو نیز خاطر نشان کرد: تا ۶ آذر ماه یک میلیون و ۲۸۰ هزار هکتار جو کشت شده که این رقم در مقایسه با سال قبل تغییری نکرده است و پیش بینی می کنیم که با توجه به نرخ تضمینی ۷۸۰ تومان و استقبال کشاورزان، میزان کشت نیز همانند سال گذشته باشد.

وی در پایان از توزیع ۲۷ هزار تن بذر گواهی شده جو خبر داد و گفت: تدارکات لازم برای کشت پاییزه انجام شده و حدود ۲۵۰ هزار تن کود فسفاته نیز در بنادر وارد شده که در حال توزیع بین استانها است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.