بندر آستارا به دروازه‌ی فعال صادرات محصولات کشاورزی مبدل شده است

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مجله اینترنتی کشاورز جوان – مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آستارا گفت: با صادرات ۳۱ نوع محصول کشاورزی به کشورهای روسیه، گرجستان، جمهوری آذربایجان، اکراین و دیگر کشورهای آسیای میانه، این شهرستان به دروازه‌ی فعال صادرات محصولات کشاورزی به خارج کشور مبدل شده است.

«ایرج شیارکار» در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان موضوع فوق خاطرنشان کرد: طی ۸ ماه نخست سال ۱۱۱ هزار و ۷۵۱ تن انواع محصولات کشاورزی به ارزش ۹۹ میلیون و ۳۹۹ هزار و ۷۵۰ دلار از طریق این گمرک به کشورهای مذکور صادر شده است.

وی افزود: سیب‌زمینی، کلم، سبزی، هندوانه، کیوی، کشمش، سیب، انگور، پسته و خرما عمده محصولات صادر شده است که نسبت به مدت مشابه پارسال به‌لحاظ وزنی ۸ درصد و از لحاظ ارزش ۱۱ درصد رشد داشته است.

شیارکار با اشاره به واردات ۷ نوع محصول کشاورزی از کشورهای روسیه و گرجستان افزود: وزن این محصولات ۶۷ هزار و ۶۰۸ تن ثبت شده که شامل سبوس گندم، موز، پنبه دانه، کنجاله آفتابگردان، تخته راش و سوزنی برگ است.

براساس این گزارش، اداره‌کل گمرکات آستارا در امور دریایی، واردات و صادرات قطعی، ورود و خروج موقت، تعاونی مرزنشینان، ترانزیت داخلی و خارجی، کارنه تیر بین‌المللی، مبدا و مقصد کارنه تیر، کاپوتاژ، امور مسافری، مرجوعی، امانت‌های پستی و قضایی فعالیت می‌کند.

وظیفه نظارت بر واردات، صادارت و ترانزیت محصولات کشاورزی با اداره‌ی جهاد کشاورزی شهرستان آستاراست.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *