تشریح محورهای تحقیق و تفحص از بانک کشاورزی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مجله اینترنتی کشاورز جوان -رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تشریح محورهای تحقیق و تفحص از بانک کشاورزی گفت: با توجه به مشکلات موجود در عملکرد بانک کشاورزی، تحقیق و تفحص از بانک کشاورزی با امضای نمایندگان مجلس کلید خورد.

عباس رجائی درگفت وگو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت،درخصوص عملکردبانک کشاورزی ،گفت: بانک کشاورزی در طی چند سال گذشته از سوی مجلس شورای اسلامی در خصوص بهبود وضعیت و شرایط  این بانک و همچنین بهبود  سرمایه دولت دربانک کشاورزی مورد حمایت های جدیی و مؤ ثری قرار گرفت.

نماینده مردم اراک،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: اما ازسوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی احساس شد که در عملکرد بانک کشاورزی در زمینه های مختلف مشکلات  جدی وجود دارد و این بانک نمی تواند خود را با شرایط امروز کشور تطبیق دهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، اظهارداشت: با توجه به نقصان های موجود در عملکرد بانک کشاورزی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی به این نتیجه رسیدند که تحقیق و تفحصی از بانک کشاورزی صورت گیرد و بتوانند از طریق تحقیق و تفحص  مشکلات حاکم را به یک جمع بندی و ارزیابی برسانند.

رجائی،افزود: یکی از موضوعاتی که باعث بیان طرح تحقیق و تفحص از بانک کشاورزی شده این است که بخش صندوق بیمه کشاورزی که ذیل این بانک است تا به امروز آن طور که باید و شاید موفق عمل نکرده به طوری که حتی عملکرد بسیار نامناسبی داشته است.

وی، در تشریح یکی دیگر از محورهای طرح تحقیق و تفحص از بانک کشاورزی، ادامه داد: عملکرد بانک  کشاورزی در رابطه با  اعطای تسهیلات بالاتر از ۱۰ میلیارد ریال که تا به امروز مناسب نبوده است.

نماینده مردم اراک،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی، در خصوص نحوه دریافت وثایق بانکی برای اخذ تسهیلات، تصریح کرد: در ماده ۱۰ قانون افزایش بهره وری تعریف شده که در خصوص عرضه تسهیلات در حوزه کشاورزی چگونه باید وثایق گرفته شود، اما آنچه که تا به امروز مشاهده شده عدم تحقق این شرایط و قانون در عملکرد بانک کشاورزی است.

 این نماینده مردم در مجلس نهم، در خصوص شرکت های تحت پوشش بانک کشاورزی، اظهار داشت: بانک کشاورزی هم دارای شرکت های سرمایه گذاری و هم شرکت های اجرایی است که متأسفانه مشکلات بسیار زیادی در این شرکت ها حاکم است به طوری که بعضا بانک کشاورزی منابع خود را تلف کرده به همین جهت  باید ارزیابی های مناسبی صورت گیرد.

رئیس کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس،گفت:در طی سال های اخیر از محل حساب ذخیره ارزی صندوق توسعه ملی، رقم های بسیار قابل توجهی در اختیار بانک کشاورزی قرار گرفته که باید این عملکرد ارزیابی شود که آیا این رقم ها در چهار چوب خود بوده است یا نه؟ که به همین جهت تحقیق و تفحص از بانک کشاورزی با امضای نمایندگان مجلس کلید خورد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *