اجرای قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی از ابتدای سال آینده

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مجله اینترنتی کشاورز جوان – عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی از ابتدای سال آینده اجرایی می شود.

غلامرضا نوری روز پنج شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس طی نامه ای به رییس جمهوری خواستار اجرای این قانون شده اند افزود: وزارت جهاد کشاورزی دراین خصوص اعلام آمادگی کرده و با آمادگی وزارت صنعت، معدن و تجارت، این قانون اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه دولت دهم این قانون را به ستاد تدابیر ویژه اقتصادی برد و مسکوت گذاشت، اظهار کرد: براساس این قانون تمام سیاست های واردات، صادرات، تنظیم بازار و توزیع محصولات کشاورزی به عهده وزارت جهاد کشاورزی بوده و شرکت پشتیبانی امور دام نیز به این وزارتخانه ملحق خواهد شد.

نماینده مردم بستان آباد در خانه ملت همچنین با انتقاد از واردات برخی محصولات کشاورزی در زمانی که تولیدات داخلی وارد بازار می شود گفت: تعدادی از اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در راستای حمایت از تولید داخلی طی نامه ای به رییس جمهوری خواستار توقف واردات بی رویه میوه به کشور شده اند.

وی با بیان اینکه واردات بی رویه میوه به کشور به تولید داخلی لطمه می زند، اظهار کرد: چنانچه کشور در تولید محصولات کشاورزی از جمله میوه با کمبود مواجه باشد، واردات در جهت پاسخگویی به نیاز جامعه موجه می شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *