مصوبه توزیع یارانه نهاده‌ها و عوامل تولید کشاورزی در سال جاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مجله اینترنتی کشاورز جوان – معاون اول رئیس جمهور مصوبه هیات وزیران درباره توزیع یارانه نهاده‌ها و عوامل تولید کشاورزی در سال جاری را برای اجرا ابلاغ کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور مصوبه هیات وزیران درباره توزیع یارانه نهاده‌ها و عوامل تولید کشاورزی در سال جاری را برای اجرا به وزارت جهاد کشاورزی و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور ابلاغ کرد.

هیئت وزیران در جلسه مورخ ۲۹ آبان ۱۳۹۲ بنا به پیشنهاد شماره ۹۴۲۴/۰۲۰ مورخ ۲ تیر ۱۳۹۲ وزارت جهاد کشاورزی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب نمود:

۱ـ یارانه نهاده‌ها و عوامل تولید کشاورزی در سال جاری از محل جزء (۲) ردیف (۵۲۰۰۰۰) قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور به شرح زیر توزیع می‌شود:

کود شیمیایی (به استناد بند (ز) ماده (۱۴۳) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران، اعتبار این ردیف شامل کودهای آلی و زیستی (ارگانیک) تولید داخل نیز می‌شود.) یارانه

۶.۳۵۹.۴۴۱ میلیون ریال.

یارانه بذر ۹۸۰ میلیارد ریال

یارانه انواع نهال ۲۰۰ میلیارد ریال

بهینه‌سازی مصرف سموم و کودشیمیایی ۳۵۰ میلیارد ریال

اصلاح‌نژاد دام روستایی ۱۰۰ میلیارد ریال

توسعه خدمات بهداشتی ـ درمانی دام‌های روستایی و عشایری و واکسن دام، سموم، مواد ضدعفونی‌کننده و بیولوژیک ۱۵۰ میلیارد ریال

جمع یارانه کشاورزی ۸۱۳۹ میلیارد و ۴۴۱ میلیون ریال

۲ـ سقف میزان توزیع و قیمت فروش انواع کود شیمیایی و کودهای آلی و زیستی (ارگانیک) در سال جاری با رعایت صرفه و صلاح دولت از محل تولیدات داخلی و یا واردات توسط وزارت جهاد کشاورزی تعیین می‌شود.

۳ـ دستگاه مباشر تأمین و توزیع کودشیمیایی وارداتی موظف است مشخصات کودهای مذکور از قبیل نوع، قیمت و آنالیز ترکیب کود را به صورت واضح و قابل رؤیت روی کیسه‌های کودشیمیایی درج نماید.

۴ـ وزارت جهاد کشاورزی مجاز است مابه‌التفاوت خرید و توزیع انواع کود شیمیایی از ابتدای سال جاری تا تاریخ ۱/۶/۱۳۹۲ را بر مبنای قیمت فروش سال ۱۳۹۱، موضوع تصویب‌نامه شماره ۸۸۷۰۷/ت۴۸۲۶۹هـ مورخ ۷/۵/۱۳۹۱ از سرجمع اعتبارات یارانه نهاده‌ها و عوامل تولید کشاورزی موضوع جدول بند (۱) تسویه نماید.

۵ ـ وزارت جهاد کشاورزی مجاز به جابه‌جایی بین مقادیر پیش‌بینی شده در جدول بند (۱) به شرط عدم تغییر در جمع مقادیر می‌باشد.

۶ ـ هزینه‌های مترتب بر عملیات تأمین و توزیع انواع کود شیمیایی و کودهای آلی و زیستی از جمله هزینه‌های مالی که مطابق قانون برعهده دولت است، در سقف تعیـین شده در این تصویب‌نامه از محل اعتبار تعیین‌شده در جدول بند (۱) پرداخت می‌شود.

معاون اول رئیس‎جمهور ـ اسحاق جهانگیری

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *