توجه به آموزش و واردات سموم شیمایی نامناسب از الزامات بخش کشاورزی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مجله اینترنتی کشاورز جوان – عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه آموزش به کشاورزان یکی از الزاماتی است که باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: طی دو سال گذشته شاهد ورود سموم نامرغوب به کشور بودیم که باید توجه ویژه‌ای به این موضوع شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، یونس اسدی با بیان اینکه کشاورزان ما اطلاعات عمومی پایینی نسبت به بخش کشاورزی دارند و آموزش یک موضوع اساسی برای آنها است، اظهار داشت: یکی از راه های آموزش، برگزاری نمایشگاه هایی در رابطه با کشاورزی است در این نمایشگاه‌ها کشاورزان می توانند با تکنولوژی روز دنیا و ابتکارات و اختراعات جدید آشنا شوند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه متاسفانه خیلی از نیازهای کشاورزی وابسته به واردات است، گفت: از این رو برخی افراد سود جو از فرصت استفاده و اجناس نامرغوب را به کشور وارد می کنند. این موضوع باعث می شود تا کشاورز و مصرف کننده متضرر شوند و سلامت جامعه نیز به خطر بیفتد. هر چند در این حوزه نیز واردات مرغوبی نیز وجود دارد که نباید نادیدیه گرفت.

وی در خصوص واردات سموم شیمیایی نامرغوب به کشور افزود: در سال های ۹۰ و ۹۱ شاهد سموم تقلبی و نامرغوب به کشور بودیم که خسارات زیادی به کشاورزان و کشور وارد کرد در همین راستا کمیسیون کشاورزی بررسی هایی را انجام داد، بنابراین باید به ورود محصولات وارداتی مرغوب توجه کرد تا سودجویان در این بازار شناسایی شوند.

اسدی با اشاره به اینکه باید تولید کنندگان داخلی مورد حمایت قرار گیرند افزود: دولت جدید گرایش به سوی حمایت از تولید دارد و می توانیم با برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت در بخش تولید به خودکفایی برسیم. بر این اساس برگزاری نماشگاه های مربوط به این بخش کار بزرگی است و باید مسولان و مردم از این نمایشگاه ها حمایت کنند چرا که در پیشرفت و خودکفایی بخش کشاورزی می‌تواند حائز اهمیت باشد

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *