اثر علم در کشاورزی کمتر از یک درصد است

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمان با اشاره به اینکه اثر علم در کشاورزی کمتر از یک درصد است، گفت: این در حالی است که علم در همه بخش ها رواج پیدا کرده اما در بحث کشاورزی جایگاه آن خیلی پایین است.

به گزارش ایرنا، محمد صفوی در همایش گلخانه داران عنبرآباد افزود: آبی که به زحمت از زمین استحصال می شود باید قدر آن را دانست و از این منابع به صورت بهینه استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: سازمان نظام مهندسی در استان کرمان ۱۱ هزار نفر عضو دارد و هر بخش تخصص خاص خودش را دارد.

صفوی افزود: کارشناسان ما موظفند که به گلخانه ها سر بزنند و جلوی بعضی از آفات را بگیرند و گلخانه داران هم باید از علم افرادی که توانایی آنان زیاد است در بحث کشاورزی استفاده کنند.

وی بیان کرد: ما در آینده تولید کنندگانی که تولید سالم دارند در سایت اطلاع رسانی به مصرف کنندگان معرفی می کنیم تا از علم، دانش و توانایی آنان سایر کشاورزان استفاده کنند.

صفوی گفت: در آینده نزدیک دفاتر پیشخوان نظام مهندسی در شهرساستان های استان راه اندازی می شود.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان عنبرآباد نیز در ادامه گفت: در این شهرستان ۳۰۰ هکتار گلخانه وجود دارد که به طور متوسط از هر هکتار گلخانه سالانه ۱۸۰ تن خیار سبز تولید می شود.

عنایت سالاری بیان کرد: در این همایش که با حضور گلخانه داران و عرضه کنندگان نهادهای کشاورزی برگزار شد بر بحث سلامت فردی صاحبان گلخانه ها و نیروهای کار تاکید شد.

وی ادامه داد: با رعایت بهداشت و صرفه جویی در مصرف کود و سم می توان از بسیاری بیماریهای صعب العلاج پیشگیری کرد.

سالاری تصریح کرد: نحوه مصرف کود و سم و از سوی دیگر امحای ظروف سم مورد تاکید قرار گرفت.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.