خانه / اخبار / نگاه مدیران بخش کشاورزی باید تغییر کند!
اخبار کشاورزی

نگاه مدیران بخش کشاورزی باید تغییر کند!

کشاورز جوان – وقتی مسئولان کلان وزارت جهاد کشاورزی، سالی یک بار هم همدیگر را نمی‌بینند و ما کار سیستمی و تمرکز روی اهداف مشترک را یاد نگرفتیم، چگونه می‌توان به پویایی این بخش امیدوار بود. ۵۰ درصد کشاورزان ما بی‌سواد هستند و از طرفی نیروهای ترویج کشاورزی بسیار اندک است که این موضوع محدودیت‌ها و مشکلات زیادی را به وجود آورده است.

رئیس گروه الگوها و روش‌های دفتر ترویج وزارت جهاد کشاورزی گفته تا زمانی که نگاه مدیران بخش کشاورزی، افزایش عملکرد و متکی بر نتیجه‌گرایی است، وضعیت بخش کشاورزی تغییری نخواهد کرد.

به گزارش دهقان نیوز، شعبانی گفته امروز باید همه کارشناسان بخش کشاورزی در کشور به این پرسش پاسخ دهند که چرا با وجود این همه برنامه، آمارهای رنگارنگ و اهداف خوب ولی چرا به آنچه در کشاورزی می‌خواستیم، نرسیدیم.

وی افزوده در گام نخست باید نگاه مدیران این بخش از افزایش عملکرد و نتیجه‌گرایی تغییر کند و تا این نگاه مدیریتی عوض نشود، وضعیت کشاورزی کشور همین خواهد بود.

وی گفته باید به جای نگاه صرف به کشاورزی به کشاورز هم توجه کنیم و منافع آنها را در نظر بگیریم.

شعبانی گفته وقتی مسئولان کلان وزارت سالی یک بار هم همدیگر را نمی‌بینند و ما کار سیستمی و تمرکز روی اهداف مشترک را یاد نگرفتیم، چگونه می‌توان به پویایی این بخش امیدوار بود.

رئیس گروه الگوها و روش‌های دفتر ترویج وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه کشاورز برای تولید و انجام کشت و زرع اجباری ندارد و از آنجا که تصمیم‌گیرنده خود کشاورز است باید با روش‌های ترویجی و ارائه الگوهای لازم، کشاورز را اقناع کنیم.

وی گفته ۵۰ درصد کشاورزان ما بی‌سواد هستند و از طرفی نیروهای ترویج کشاورزی بسیار اندک است که این موضوع محدودیت‌ها و مشکلات زیادی را به وجود آورده است.

شعبانی تصریح کرده شیوه گزارش دهی و دفاع مسئولان ترویج جهاد کشاورزی برای جذب بودجه و در اولویت قرار گرفتن طرح‌های ترویجی به گونه‌ای نیست که مسئولان کلان را اقناع کند بلکه ما باید از گزارش آموزش‌های نفر روز به گزارش‌های ملموس‌تری چون آمار کشاورزانی که مهارت لازم را پیدا کردند و یا افزایش بهره‌وری و سطوح اصلاح شده بتوانیم بودجه‌های لازم را برای تقویت آموزش‌های ترویجی جذب کنیم.

همچنین ببینید

وزیر جهاد کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی: توسعه کشاورزی اقتصادی روز ضامن رونق تولید و اشتغال

وزیر جهاد کشاورزی گفت: توسعه کشت باغات میوه های گرمسیری در اولویت توسعه بخش کشاورزی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code