واردات برنج از هند متوقف شده است

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – رئیس انجمن صادرکنندگان برنج هند گفت: ایران از سه ماه پیش اقدام به خرید برنج از هند نکرده است.

ایندیا تایمز اعلام کرد ایران از سه ماه پیش خرید برنج باسماتی از هند را متوقف کرده و هیچ درخواست مناقصه ای برای خرید برنج از این کشور ارائه نداده است.

با امضای توافق هسته ای ژنو دست ایران برای خرید مواد غذایی بازتر شده است. این توافق به ایران امکان می دهد خرید مواد غذایی و کشاورزی مورد نیاز خود را از کانال های بانکی تعیین شده انجام دهد.

هند بخش مهمی از برنج پوسا ۱۱۲۱ خود را به ایران صادر می کند. برخی مراجع رسمی در ایران از آلوده بودن برنج هندی به مواد سمی و سرب خبر داده اند.

رئیس انجمن صادرکنندگان برنج هند گفت: درست است که ایران از سه ماه پیش اقدام به واردات برنج از هند نکرده است اما این امر موقتی است. ما شنیده ایم که اوایل ژانویه سفارش های جدیدی از ایران ارائه خواهد شد. آن ها اکنون در حال استفاده از برنج ذخیره شده هستند.

بر اساس این گزارش هند انتظار دارد در سال مالی جاری بتواند ۴ میلیون تن برنج صادر کند که ۱٫۲ میلیون تن از این رقم به ایران و بقیه به اروپا و عربستان صادر خواهد شد.

هند از آوریل تا اکتبر امسال ۲٫۱ میلیون تن برنج صادر کرده است . قیمت هر تن برنج باسماتی هند در بازار بین المللی ۱۴۵۰ دلار است. این رقم در سال گذشته ۱۱۰۰ دلار بود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *