کاهش قیمت نهاده‌های دامی سودی برای مرغداران ندارد

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – دبیر انجمن مرغداران گوشتی استان اصفهان گفت: در مقابل کاهش قیمت نهاده‌های دامی، قیمت جوجه یک‌ روزه افزایش داشته که جای این کاهش را پر کرده و تولیدکنندگان در حال حاضر در وضعیت بسیار اسفباری قرار دارند.

بهرام پاکزاد در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با بیان اینکه قیمت نهاده‌های دامی در بازار کاهش داشته، اظهار داشت: نهاده‌های دامی از جمله ذرت و سویا کاهش قیمت داشته ضمن اینکه در بازار نیز به اندازه کافی موجود است.

وی افزود: اما در مقابل این کاهش قیمت، قیمت جوجه یک‌روزه افزایش داشته که جای این کاهش را پر کرده و تولیدکنندگان در حال حاضر در وضعیت بسیار اسفباری قرار دارند.

دبیر انجمن مرغداران گوشتی استان اصفهان تصریح کرد: قیمت خرید مرغ از مرغداران کاهش شدیدی داشته و در حال حاضر با قیمت ۴ هزار و ۴۰۰ تومان از مرغدار خریداری می‌شود که علت آن نیز کاهش تقاضا است.

این مسئول با اشاره به اینکه این کاهش قیمت وضعیت بدی برای مرغداران به وجود آورده، اضافه کرد: قیمت جوجه یک‌روزه ‌در حال حاضر در بازار یک هزار و ۷۰۰ تومان شده که نزدیک به ۵۰۰ تومان افزایش داشته است و کاهش قیمت نهاده‌ها نیز کمکی به مرغداران نمی‌کند.

پاکزاد خاطرنشان کرد: کاهش قیمت خرید مرغ از مرغداران نیز نسبت به سه هفته گذشته ۶۰۰ تومان بوده و تقاضا نیز کاهش داشته، اما امید است با پایان ماه محرم تقاضا افزایش یابد.

وی افزود: در حال حاضر قیمت‌ها جوابگوی هزینه‌ها نیست و تنها کاری که دولت می‌تواند انجام دهد اختصاص یارانه به مرغداران همان‌گونه که برای دامداران بودجه‌ای حدود ۳ هزار میلیارد دلار در نظر گرفتند، است که‌ امید است این کار انجام شود.

دبیر انجمن مرغداران گوشتی استان اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر هیچ‌کدام از بخش‌های جهاد کشاورزی وضعیت اسفباری مانند مرغ گوشتی ندارند، متذکر شد: این وضعیت نامناسب موجب شده تولیدکنندگان در یک سال گذشته به طور مداوم متضرر شوند.

این مسئول در پایان اذعان داشت: قیمت فروش مرغ در صورتی که بخواهد برای مرغدار موثر باشد باید حداقل ۵ هزار و ۵۰۰ تومان باشد که در حال حاضر نزدیک به یک هزار تومان زیر قیمت است و مرغدار را متضرر می‌کند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.