خانه / سرویس روستایی و عشایری / اختصاص ندادن سبد کالای غیر نقدی به کشاورزان به معنی نادیده گرفتن این قشر از جامعه است
اخبار کشاورزی

اختصاص ندادن سبد کالای غیر نقدی به کشاورزان به معنی نادیده گرفتن این قشر از جامعه است

کشاورز جوان – متاسفانه در کمال ناباوری، کشاورزان از دریافت سبد کالایی دولت بی بهره مانده اند و این در حالی است که قریب به اتفاق جامعه کشاورزی، با رای قاطع خود در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری از دکتر روحانی حمایت کردند اما چنین بی مهری های به کشاورزان موجب رنجش خاطر جامعه کشاورزی شده است.

رییس مجمع هماهنگی حمایتی تشکلهای کشاورزی ایران با اشاره به مصوبه هیات دولت در خصوص اختصاص سبد حمایتی کالا به اکثر اقشار جامعه گفت: متاسفانه در کمال ناباوری، کشاورزان از دریافت این سبد بی بهره مانده اند.

مسعود اسدی افزود: این اقدام در حالی است که قریب به اتفاق جامعه کشاورزی، با رای قاطع خود در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری از دکتر روحانی حمایت کردند اما چنین بی مهری های به کشاورزان موجب رنجش خاطر جامعه کشاورزی شده است.

وی با اشاره به اینکه اصلا انتظار چنین تصمیمی از سوی دولت نمی رفت افزود: هر چند اصل موضوع و ارزش مادی سبد کالا چندان اهمیتی نداشته باشد اما ارزش معنوی آن و اینکه اکثر اقشار جامعه مشمول این حمایت و محبت دولت گردیده ولی کشاورزان از دریافت آن محروم مانده اند باعث رنجش خاطر جامعه کشاورزان کشور شده است.

رئیس مجمع هماهنگی حمایتی تشکل های کشاورزی با اشاره به اینکه تعلق نگرفتن سبد کالایی به کشاورزان اثرات روحی منفی و نگرانی هایی برای آنان ایجاد کرده است تاکید کرد: با توجه به افزایش نرخ تورم طی سالهای اخیر، کشاورزان، روستائیان و عشایر نیز در تامین معاش خود با مشکلاتی مواجه هستند و در برخی موارد تولیدات کشاورزی نیز پاسخگوی نیاز معیشتی آنان را نمی دهد، بنابراین اختصاص ندادن سبد کالای غیر نقدی به کشاورزان به معنی نادیده گرفتن این قشر از جامعه است.

اسدی گفت: متاسفانه برخی معتقدند جامعه کشاورزان چون تولیدکننده محصولات کشاورزی هستند، نیازی به سبد کالایی ندارند، در حالی که کشاورزان همچون سایر اقشار جامعه مواد غذایی مورد نیاز خود را خریداری می کنند، بنابراین آنان نیز مانند سایر اقشار جامعه باید در دریافت امکانات از دولت دیده شده و مورد حمایت قرار گیرند.

رییس مجمع هماهنگی حمایتی تشکلهای کشاورزی گفت: هر چند طبق اطلاعات واصله، حجتی وزیر جهاد کشاورزی برای مشمول نمودن کشاورزان از سبد کالایی نیز پیشنهاد داده بودند ولی متاسفانه کشاورزان از قلم افتادند.

اسدی در پایان از هیات دولت خواست ضمن دلجویی از کشاورزان سریعا نسبت به تخصیص این سبد کالایی به جامعه کشاورزان و عشایر اقدام نموده و در تقسیم و توزیع امکانات و خدمات دولتی، این مساوات برای کشاورزان نیز رعایت شود.

بر اساس مصوبه هیات دولت قرار است سبدهای کالایی شامل روغن نباتی و مایع، برنج، گوشت مرغ، پنیر و تخم مرغ به تمام شاغلان و بازنشستگان دولت و نیروهای مسلح، کارگران مشمول قانون کار،‌ روزنامه‌نگاران، خبرنگاران و هنرمندان و طلاب، سرپرستان خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی اختصاص داده شود.

همچنین ببینید

اخبار کشاورزی

افزایش ۱۰ برابری اعتبار مرمت قناتهای کشور

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: اعتبارمرمت و لابرویی قناتها از ۹۰ میلیارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code