تصمیم جدید کمیسیون کشاورزی مجلس برای اجرای قانون انتزاع

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در واکنش به انتقال نیافتن شرکت پشتیبانی امور دام به وزارت جهاد در روز ۹ دی، گفت: اگر وزارتخانه‌های جهاد و صنعت مفاد صورتجلسه کمیسیون کشاورزی را عمل نکنند کمیسیون تصمیم جدید می‌گیرد.

عباس پاپی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به اینکه طبق صورتجلسه کمیسیون کشاورزی شرکت پشتیبانی امور دام باید نهم دی ماه به وزارت جهاد برمی‌گشت چرا اینطور نشد؟ گفت: در صورتی که شرکت پشتیبانی امور دام بر اساس صورتجلسه تنظیمی به وزارت جهاد برنگردد، کمیسیون کشاورزی تصمیم جدید می‌گیرد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: در جلسه کمیسیون کشاورزی موضوع عدم پایبندی دو وزارتخانه صنعت و جهاد کشاورزی به تعهداتشان را برای تصمیم‌گیری جدید به شور می‌نشینیم.

به گزارش فارس، چهارشنبه هفته گذشته کمیسیون کشاورزی مجلس با دعوت از وزرای دو وزارتخانه صنعت و جهاد کشاورزی از آنها خواست تا قانون انتزاع را اجرا کنند و صورتجلسه‌ای تنظیم شد تا ۹ دیماه شرکت پشتیبانی امور دام از وزارت صنعت دوباره به وزارت جهاد برگردد و نیز تا آخر بهمن سیاست‌های واردات و صادرات محصولات اساسی و نیز صنایع تبدیلی به وزارت جهاد واگذار شود.

با این وجود، تاریخ مقرر گذشت و اولین بند صورتجلسه یعنی انتقال شرکت پشتیبانی امور دام انجام نشد.

بر اساس قانون انتزاع که اسفند ۹۱ به تایید شورای نگهبان رسید،‌ سیاست‌های واردات و صادرات محصولات اساسی باید در وزارت جهاد مدیریت شود و شرکت پشتیبانی امور دام نیز به وزارت جهاد کشاورزی برگردد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.