خانه / سرویس روستایی و عشایری / مراکز خدمات کشاورزی دهستانهای کشور دوباره فعال می شود
اخبار کشاورزی

مراکز خدمات کشاورزی دهستانهای کشور دوباره فعال می شود

کشاورز جوان – مراکز خدمات کشاورزی به عنوان نقطه تماس حساس کشاورزان برای دریافت امکانات و خدمات آموزشی، فنی و ترویجی از اهمیت زیادی برخوردارند. بیش از ۱۱۰۰ مرکز خدمات کشاورزی در کشور طی سال های اخیر احداث شده که متاسفانه به بهانه مشکلات مالی و کمبود منابع مالی بسیاری از آنها تعطیل شده اند و کشاورزان ناگزیرند برای رفع مشکلات خود تا مراکز استان ها و پایتخت مراجعه کنند.

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفته بیش از ۱۱۰۰ مرکز خدمات کشاورزی در کشور در سال های اخیر احداث شده که بسیاری از آنها تعطیل شده اند و کشاورزان ناگزیرند برای رفع مشکلات خود تا مراکز استان ها مراجعه کنند.

عبدالمهدی بخشنده گفته انتظارات برای تحقق ماموریت های بخش کشاورزی در زمینه امنیت غذایی بسیار بالاست و باید تلاش کنیم از امکانات موجود بهترین استفاده را ببریم.

وی افزوده وجود پنج هزار محقق و دو هزار عضو هیات علمی در مجموعه سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و در کنار آن ورود سالانه هزاران فارغ التحصیل دانشگاهی، ظرفیت و پتانسیل علمی و تحقیقاتی خوبی برای رشد و توسعه کشاورزی کشور ایجاد کرده و در کنار آن باید برای بهبود مدیریت کشاورزی از فن آوری های جدید دنیا در این عرصه استفاده کنیم.

وی با اشاره به اهمیت مراکز خدمات کشاورزی به عنوان نقطه تماس حساس کشاورزان برای دریافت امکانات و خدمات آموزشی، فنی و ترویجی گفته بیش از ۱۱۰۰ مرکز خدمات کشاورزی در کشور طی سال های اخیر احداث شده که متاسفانه به بهانه بی پولی و کمبود منابع مالی بسیاری از آنها تعطیل شده اند و کشاورزان ناگزیرند برای رفع مشکلات خود تا مراکز استان ها و پایتخت مراجعه کنند.

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر نقش حاکمیتی و مهم سازمان حفظ نباتات در حفظ و حراست از منابع گیاهی کشور و کنترل بیماری ها و آفات گیاهی گفته با برنامه ریزی باید تلاش کنیم راندمان تولید در واحد سطح را با استفاده از منابع آبی موجود ارتقا دهیم.

همچنین ببینید

اخبار کشاورزی

افزایش ۱۰ برابری اعتبار مرمت قناتهای کشور

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: اعتبارمرمت و لابرویی قناتها از ۹۰ میلیارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code