چین و ترکیه رقیب جدی ایران در بازار شیلات عراق

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – سال گذشته دوهزار تن آبزیان تولیدی کرمانشاه به عراق صادر شد که این میزان امسال به سه‌هزار تن افزایش می‌یابد، این در حالی است که چین و ترکیه رقیب جدی ایران در بازار شیلات عراق هستند.

مدیر امور شیلات سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه در گفتگو با خبرگزاری کشاورزی ایران با اعلام این خبر گفت: تنها مرکز تکثیر و پرورش میگوی آب شیرین کشور در قصر شیرین فعال است، به‌طوری که امسال برآورد می‌شود ۲۵ تن میگو در این مجتمع تولید شود و این مرکز همچنین تأمین‌کننده پست لارو (بچه‌میگو) خیلی از استان‌های دیگر است.

کیومرث شهبازی با بیان اینکه مجتمع شهدای قصر شیرین که از سال ۸۳ راه‌اندازی شده، تولیداتش با استقبال مشتریان داخلی و خارجی روبه‌رو شده است، افزود: مجتمع آبزی‌پروری شهدای قصر شیرین که دوهزار و ۵۰۰ تن انواع آبزیان تولید می‌کند، بیش از ۹۰ درصد محصول تولیدی خود را به خارج از کشور به‌ویژه عراق و اقلیم کردستان صادر می‌کند.

وی با بیان اینکه چین و ترکیه رقیب ایران در بازار آبزیان عراق هستند، خاطرنشان کرد: با توجه به کیفیت بالا محصولات تولیدی استان و گرایش مردم عراق به مصرف تولیدات ایرانی با قوت با چین و ترکیه رقابت کنیم و اجازه نخواهیم داد بازار ما را در این کشور تصاحب کنند.

مدیر امور شیلات سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه با بیان اینکه صادرات محصولات شیلاتی استان سال جاری با افزایش ۳۳ درصدی به سه‌هزار تن می‌رسد، ادامه داد: سال جاری ۶۰۰ هزار قطعه ماهیان زینتی به خارج از کشور صادر می‌شود.

به گفته شهبازی، با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، کرمانشاه در سال ۱۴۰۴، ۱۰۰ هزار تن انواع آبزیان تولید خواهد کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *