نماینده مجلس: زمین های کشاورزان گیلان، گلستان و مازندران به مالکیت سازمان منابع طبیعی درآمده !!!

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – متأسفانه بسیاری از زمین های زراعی و باغی که حدود شصت تا هفتاد سال از سوی کشاورزان زحمت کش و بی ادعا مورد کاشت، داشت و برداشت قرار می گرفتند به طوری که حتی این زمین ها دارای سند اعیانی هم بودند در حال حاضر با صدور سند ملی از سوی سازمان منابع طبیعی کشور به مالکیت دولت درآمده اند.

یک نماینده مجلس گفت متأسفانه در حال حاضر بسیاری از زمین های زراعی استان های گیلان، گلستان و مازندران که دارای سند اعیانی بودند با صدور سند ملی از سوی سازمان منابع طبیعی به مالکیت دولت درآمده اند.
به گزارش دهقان نیوز، کمال علی پور گفته متأسفانه یکی از مشکلات اساسی که در حال حاضر در استان های گیلان، گلستان و مازندران حاکم است صدور سند ملی از زمین های به حق کشاورزان از سوی سازمان منابع طبیعی کشور است.
این نماینده مردم در مجلس نهم گفته متأسفانه بسیاری از زمین های زراعی و باغی که حدود شصت تا هفتاد سال از سوی کشاورزان زحمت کش و بی ادعا مورد کاشت، داشت و برداشت قرار می گرفتند به طوری که حتی این زمین ها دارای سند اعیانی هم بودند در حال حاضر با صدور سند ملی از سوی سازمان منابع طبیعی کشور به مالکیت دولت درآمده اند.
وی گفته متأسفانه این عملکرد سازمان منابع طبیعی باعث مشکلات و دغدغه بسیاری برای کشاورزان شده به طوری که این سازمان، سیم خاردارها و دیوار کشی شصت تا هفتاد ساله زمین های زراعی کشاورزان را تخریب کرده و مانع ورود کشاورزان به زمین های زراعی شده است.
وی ادامه داده به عنوان مثال طی بازدیدی که به یکی از روستاهای شمالی کشور داشتم، کشاورزان در خانه های خود به علت غصبی بودن ملک در راستای صدور سند زمین کشاورزی به نام دولت، نماز نمی خواندند که این مهم نیز دغدغه و مشکل بسیار جدی برای کشاورزان است که باید هر چه سریع تر از سوی دولت حل شود.
وی گفته در فواصل زمانی مختلف بارها از وزیر جهاد کشاورزی در خصوص این رویداد سؤالاتی پرسیدم حتی تذکراتی هم داده شد، اما متأسفانه وزیر جهاد کشاورزی اقدامی در این خصوص انجام نداد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *