خانه / سرخط اخبار / تیتر 4 / نماینده مجلس: زمین های کشاورزان گیلان، گلستان و مازندران به مالکیت سازمان منابع طبیعی درآمده !!!
اخبار کشاورزی

نماینده مجلس: زمین های کشاورزان گیلان، گلستان و مازندران به مالکیت سازمان منابع طبیعی درآمده !!!

کشاورز جوان – متأسفانه بسیاری از زمین های زراعی و باغی که حدود شصت تا هفتاد سال از سوی کشاورزان زحمت کش و بی ادعا مورد کاشت، داشت و برداشت قرار می گرفتند به طوری که حتی این زمین ها دارای سند اعیانی هم بودند در حال حاضر با صدور سند ملی از سوی سازمان منابع طبیعی کشور به مالکیت دولت درآمده اند.

یک نماینده مجلس گفت متأسفانه در حال حاضر بسیاری از زمین های زراعی استان های گیلان، گلستان و مازندران که دارای سند اعیانی بودند با صدور سند ملی از سوی سازمان منابع طبیعی به مالکیت دولت درآمده اند.
به گزارش دهقان نیوز، کمال علی پور گفته متأسفانه یکی از مشکلات اساسی که در حال حاضر در استان های گیلان، گلستان و مازندران حاکم است صدور سند ملی از زمین های به حق کشاورزان از سوی سازمان منابع طبیعی کشور است.
این نماینده مردم در مجلس نهم گفته متأسفانه بسیاری از زمین های زراعی و باغی که حدود شصت تا هفتاد سال از سوی کشاورزان زحمت کش و بی ادعا مورد کاشت، داشت و برداشت قرار می گرفتند به طوری که حتی این زمین ها دارای سند اعیانی هم بودند در حال حاضر با صدور سند ملی از سوی سازمان منابع طبیعی کشور به مالکیت دولت درآمده اند.
وی گفته متأسفانه این عملکرد سازمان منابع طبیعی باعث مشکلات و دغدغه بسیاری برای کشاورزان شده به طوری که این سازمان، سیم خاردارها و دیوار کشی شصت تا هفتاد ساله زمین های زراعی کشاورزان را تخریب کرده و مانع ورود کشاورزان به زمین های زراعی شده است.
وی ادامه داده به عنوان مثال طی بازدیدی که به یکی از روستاهای شمالی کشور داشتم، کشاورزان در خانه های خود به علت غصبی بودن ملک در راستای صدور سند زمین کشاورزی به نام دولت، نماز نمی خواندند که این مهم نیز دغدغه و مشکل بسیار جدی برای کشاورزان است که باید هر چه سریع تر از سوی دولت حل شود.
وی گفته در فواصل زمانی مختلف بارها از وزیر جهاد کشاورزی در خصوص این رویداد سؤالاتی پرسیدم حتی تذکراتی هم داده شد، اما متأسفانه وزیر جهاد کشاورزی اقدامی در این خصوص انجام نداد.

همچنین ببینید

کشاورزی آلمان

دولت آلمان چگونه از کشاورزی خود حمایت می کند؟!

پس از اصلاح سیاست‌های مشترک کشاورزی اتحادیه اروپا و معرفی فرآیند سبز کردن محیط زندگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code