راهبرد مدیریت کشاورزی تامین امنیت غذایی با تولید ملی است

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – وزیر جهاد کشاورزی راهبرد اصلی مدیریت کشاورزی در دولت تدبیر و امید را دستیابی به امنیت غذایی با تولید ملی اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی گفت: بخش مهمی از تولید ملی محصولات کشاورزی و غذایی در حوزه معاونت تولیدات گیاهی، هدایت، حمایت و مدیریت می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: از این جهت برنامه‌ها و اقدامات این معاونت در عملکرد کلی مدیریت بخش کشاورزی و منابع طبیعی اثر بخش است و لازم است با برنامه‌های جامع بر اساس اسناد بالا دستی اقدام‌های مدبرانه و امید بخش را در دستور کار قرار گیرد.

حجتی خطاب به مدیرانش اعلام کرد: عامل پیشرفت در تاریخ بشر استفاده از فرصت‌ها و نیروی انسانی است لذا از سرمایه عظیم و ارزشمند نیروی انسانی در ایجاد تحول در کشاورزی استفاده کنید و همه نیروها و مدیریت‌ها را برای ساختن کشور به کار گیرید، چرا که با اتکا به این نیروها می‌توان با همین سطح از امکانات کارهای بزرگی را انجام داد.

وزیر جهاد کشاورزی بر ضرورت انجام کار توسط بخش خصوصی، واگذاری کارها به مردم و برقراری ارتباط با خبرگان کشاورزی (کشاورزان پیشرو) برای تحول آفرینی در کشاورزی تاکید کرد.

وی تاکید کرد: مدیران وزارت جهاد کشاورزی باید با پشتکار، حساسیت، پیگیری و نظارت مستمر بر اجرای برنامه‌ها، تحرک در نیروی انسانی را برای تحول آفرینی کشاورزی ایجاد کنند.

حجتی سه عامل پشتکار، حساسیت و پیگیری را اکسیر مدیریت در نظام اداری اجرایی فعلی عنوان و خطاب به مدیران اعلام کرد: بهره‌وری در کشاورزی مهمترین برنامه مدیریت جهاد کشاورزی در دولت تدبیر و امید است.

وی خاطر نشان کرد: در شرایط فعلی در نتیجه تلاش، همفکری، ایجاد توافق عمومی، همسویی و تقویت باور همگانی می‌توان بهره وری در کشاورزی را بهبود بخشید.

وزیر جهاد کشاورزی همچنین خطاب به مدیران گفت: کشاورزان و تولید کنندگان موفق و دارای واحدهای بهره‌ور را به عنوان همکاران اصلی خود برای پیشبرد اهداف انتخاب کنید و از آنها بخواهید که شما را در به هدف رساندن دیگر بهره برداران به سطح عملکردشان کمک کنند.

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر لزوم تغییر روش‌ها در اجرای برنامه‌ها و طرح‌ها، به کارگیری روش‌های موفق و کارای موجود در کشور و دنیا را ضروری عنوان کرد و از مدیران خواست از انتخاب راه و مسیر و نیز به کارگیری روش‌هایی که در نتیجه تجربه بشری در دنیا جواب نداده و موفق نبوده‌اند، پرهیز کنند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *