تجهیز و نوسازی ۶۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی خوزستان

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – مدیرعامل موسسه جهاد نصر در اهواز از بهسازی , نوسازی ,تجهیز و تحویل ۶۲هزارهکتار اراضی کشاورزی دراستان خوزستان خبر داد.

به گزارش ایرنا،ˈیدالله شمایلیˈ درحاشیه گردهمایی تعاونی های تولید محدوده طرح ۵۵۰هزار هکتاری کشاورزی خوزستان در گفت وگو با خبرنگاران افزود: علاوه براین در آینده نزدیک نیز ۱۸هزار هکتار دیگر آماده سازی و تحویل می شود وبرای حدود صدهزار هکتار دیگر با پیمانکاران قرارداد منعقد شده است.

وی با اشاره به مصوبات سفر اخیر رییس جمهوری به خوزستان گفت: خوشبختانه با پیش بینی یک و نیم میلیارد دلار اعتبار مورد نیاز برای اجرای طرح ۵۵۰ هزارهکتاری کشاورزی خوزستان معروف به طرح مقام معظم رهبری دراین سفر ,مشکل تامین اعتبار مورد نیاز برای کار برطرف شده و امیدواریم با تخصیص این اعتبار بتوانیم جهش خوبی در افزایش سطح زمینهای کشاورزی موردنظر دراین طرح را شاهد باشیم.

وی ادامه داد: کارهای لازم برای واگذاری آماده سازی زمینها درسطح ۱۵۰ هزار هکتار دیگر انجام شده و بزودی به مناقصه می رود.

شمایلی فعالیت های موسسه جهاد نصر دراین طرح را انجام امور زیربنایی ازجمله احداث کانال و زهکشی نام برد و افزود: با توجه به پیش بینی اعتباراز صندوق توسعه ملی وحمایت های ویژه دولت , امیدواریم عملیات اجرایی طرح با سرعت به پیش رود واز فرصت به دست آمده برای آباد کردن وسرسبزی این سرزمین ونیز ایجاد اشتغال مولد دراستان گامهای بزرگی برداشته شود.

وی با بیان اینکه فعالیت های موسسه جهاد نصر دراین طرح از سال ۸۹آغاز شده بود , ادامه داد: عمده ترین مانع برای اجرای سریع طرح آب وخاک در منطقه خوزستان و ایلام تامین منابع مالی بود از این رو پیشرفت کار بسیار کند بودولی با توجه به تغییر شرایط از سال ۹۳ , کار روند جهشی به خود می گیرد.

مدیرعامل موسسه جهاد نصر گفت: سازمان امور اراضی و سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور برای تعیین تکلیف اراضی ملی محدوده طرح به صحنه آمده اند وما منتظر حضور فعال تر سازمان تعاون روستایی و ترویج ومشارکت های مردمی نیز برای حل مسائل امور اجتماعی پس از احداث شبکه ها در محدوده طرح هستیم .

شمایلی با اشاره به جنبه اشتغال زایی این طرح گفت: ۹۰درصد نیروهای همکار موسسه از میان افراد بومی انتخاب می شوند.

وی افزایش تولید محصول و راندمان آب واشتغال ودرآمدزایی را از پیامدهای مثبت اجرای طرح ۵۵۰هزار هکتار کشاورزی مورد نظر مقام معظم رهبری دراستان خوزستان عنوان کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *