سرما تأثیری بر قیمت پرتقال ندارد/ انبارداران محصولات خود را از سرما حفظ کردند

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – از ۱۴ روز گذشته هشدار لازم درباره ورود جبهه هوای سرد به منطقه در سطحی گسترده اطلاع‌رسانی و تمهیدات گرمایشی و پوششی مناسب برای انبارهای مرکبات انجام شد.

عضو هیأت مدیره اتحادیه باغداران مازندران امروز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این خبر گفت: در روزهای گذشته اخبار مختلف نگران‌کننده‌ای درباره امکان گرانی مرکبات مطرح شده است، اما باید گفت سرمای ایجادشده در مقطع فعلی هیچ تأثیری بر میزان عرضه این محصول ایجاد نمی‌کند، زیرا از قبل تمهیدات لازم برای حفظ محصولات برداشت‌شده در انبارها ایجاد شده بود.

عنایت‌ا… بیابانی افزود: از ۱۴ روز گذشته هشدار لازم درباره ورود جبهه هوای سرد به منطقه در سطحی گسترده اطلاع‌رسانی شده و تمهیدات گرمایشی و پوششی مناسب برای انبارهای مرکبات ایجاد شد.

 

۲۰ درصد خسارت انباری مرکبات بر اثر برف

قائم‌مقام دبیرکل خانه کشاورز خاطرنشان کرد: این امر باعث شد که خسارت‌های ناشی از سرما به انبارها به حداقل کاهش یابد و حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد انبارها آسیب دیده و اصطلاحاً خوابیده شود.

وی ادامه داد: بخشی از انبارها به دلیل اینکه پیش‌بینی بارش برف به این اندازه نداشته و تنها برای بارش باران محیا بود، خسارت دیدند که سهم کمی از تولیدات بازار را تشکیل می‌دهند.

بیابانی تصریح کرد: بخش عمده مرکبات سال جاری برداشت و در انبارها ذخیره شده بود و تنها ۲۰ درصد محصول امسال در مناطق سردسیر یا باغ‌های غیرتجاری بر روی درخت مانده بود که این بخش نقشی در تأمین پرتقال شب عید نداشته و بیشتر آبگیری بوده‌اند.

وی تصریح کرد: به اندازه کافی مرکبات برای شب عید وجود دارد و نباید اجازه داد که انحصارطلبان از این موضوع سوءاستفاده و اقدام به بالا بردن قیمت این محصول برای شب عید کنند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *