رییس سازمان جنگل ها: آمارهایی که درباره تخریب جنگل ها اعلام می شود واقعی نیست

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: امروز برخی افراد در بیرون سازمان به راحتی هر آماری درباره تخریب جنگل ها را در رسانه ها ارائه می کنند، در حالی که معلوم نیست این اطلاعات و آمار از کجا اقتباس شده است.

به گزارش سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور خداکرم جلالی افزود: دفتر مهندسی و ارزیابی طرح ها باید نسبت به آمارهای ارائه شده عکس العمل نشان دهد و به عنوان مرجع آمارهای پایه سازمان،اطلاعاتی که درست است ارائه کند.

وی اظهار داشت: در صورتی که سازمان جنگل ها و مراتع بخواهد در مدیریت عرصه ها توفیق حاصل کرده و رشد داشته باشد باید به دنبال دانش و فناوری نوین باشد.

وی تصریح کرد: نسبت به دانش باید شناخت و آگاهی وجود داشته باشد و فناوری راهکارها را مشخص می کند بنابراین باید از طریق تکنولوژی به هدف دست یافت.

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور انتزاعی عمل کردن و انفعالی تصمیم گرفتن را آفت بزرگ هر سیستمی دانست و یکی از چالش های بزرگ منابع طبیعی را نبود آمایش مدیریت عنوان کرد.

جلالی عدم توفیق در بسیاری از طرح های منابع طبیعی را نداشتن مدل های مناسب برای موضوع مشارکت مردمی دانست و افزود: یکی از مشکلات اساسی مدیریت در بخش برنامه ریزی عدم وجود مطالعات اجتماعی واقتصادی درطرح های منابع طبیعی است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *