نشریات صدای کشاورزان باشند/ خدمات از تولید تا عرضه به نفع کشاورزان ساماندهی می شود

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – مهندس حجتی وزیر جهادکشاورزی در نشست بامدیران مسئول نشریات تخصصی کشاورزی ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: برای رسیدن به توسعه پایدار در بخش کشاورزی باید نسبت به ساماندهی خدمات پیش و بعد از تولید به نغع کشاورزان اقدام کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت جهادکشاورزی، وی افزود:مجموعه خدماتی که کشاورزان باید قبل و پس از تولید دریافت نمایندباید به نحوی سازماندهی شودکه به سهولت ،به موقع وبا قیمت مناسب دراختیار کشاورزان قرارگیرد.

وی اضافه کرد:اگراین خدمات به کشاورزان به خوبی ارائه شود آنان قادرخواهند بودکه تولیدی مناسب وبا بهروری بالا انجام داده و درنهایت موجبات افزایش درآمد کشاورزان فراهم می آید.

مهندس حجتی با اشاره به نقش رسانه ها درکمک به فرایند تولید تا عرضه محصولات کشاورزی در کشور گفت: ارائه آموزش، ترویج و صدای کشاورزی از طریق تریبون رسانه ها ونشریات حوزه کشاورزی امکان پذیر است.

ایشان افزود: صدای مظلومیت بخش کشاورزی که همواره با بلایای طبیعی چون سیل و خشکسالی و سایر آسیب‌ها مواجه است باید از طریق رسانه‌ها انعکاس یابد.

مهندس حجتی نشریات تخصصی را همانند پل ارتباطی بین مدیران بخش و جامعه کشاورزی دانست و گفت: باید محدودیت‌ها، ظرفیت‌ها و توانمندیهای بخش کشاورزی توسط نشریات تخصصی شناسایی و به نحوی بیان شود که بیشترین تاثیرگذاری را داشته باشد.

وی افزود: شوراهای سیاست‌گذاری توسعه زیربخش کشاورزی در وزارتخانه تشکیل شده است که آماده دریافت مشاوره‌های تخصصی می‌باشد.

وزیر جهادکشاورزی درخصوص اشتغال فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی نیزگفت: باید فارغ‌التحصیلان براساس نیاز بخش کشاورزی پذیرش و تربیت شوند هر چند که تاکنون با راه اندازی طرح هایی نظیر مشاوران مزرعه، سازمان نظام مهندسی کشاورزی، کلنیک‌های گیاه پزشکی و گلخانه‌ها زمینه‌هایی برای اشتغال وجذب فارغ التحصیلان کشاورزی فراهم شده است.

همچنین در این نشست مهندس عباس کشاورز معاون تولیدات گیاهی با اشاره به نقش نشریات تخصصی و تحلیلی در ارائه راهبرد در بخش کشاورزی گفت: از نشریات تخصصی کشاورزی انتظار می‌رود با ارائه تحلیل‌های موضوعی در ارتباط با کشاورزان به توسعه بخش کمک کنند.

وی بر تشکیل یک کار گروه مشترک بین وزارت جهادکشاورزی با نشریات تخصصی تاکید کرد.

دکتر رکنی معاون تولیدات دامی نیز گزارشی از خسارات وارده به بخش دامپروری دربارش شدید برف در استانهای شمالی کشور ارائه کرد.

مهندس رمضان نژاد نیز در این نشست با اشاره به رویکرد جدید وزارت جهادکشاورزی برای توسعه ارتباط و تعامل با نشریات تخصصی کشاورزی گفت: برگزاری نشست‌های کارشناسی و مشورتی و توسعه ارتباط مدیران وزارتخانه با نشریات تخصصی در دستور کار این مرکز قرار دارد.

وی افزود: برای دسترسی راحت و بهتر مدیران وزارتخانه به مطالب تحلیلی نشریات کشاورزی بولتن گزینه نشریات تخصصی بزودی انتشارمی یابد.

در ادامه مدیران مسئول نشریات تخصصی کشاورزی ضمن تشکر از وزیرجهادکشاورزی از رویکرد جدید نظام اطلاع رسانی در بخش کشاورزی ،به بیان دیدگاهها، انتظارات و پیشنهادات خود در زمینه رفع مشکلات ،نحوه تعامل بیشتر وزارتخانه با نشریات کشاورزی وتحول آفرینی در بخش کشاورزی پرداختند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *