بازدید وزیر جهاد کشاورزی از مناطق آسیب دیده از برف و سرما در استان مازندران/ مهندس حجتی: برنج شمال آلوده نیست

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – وزیر جهاد کشاورزی برای بررسی عرصه‌های آسیب دیده از سرما در استان مازندران از این مناطق بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی و هات همراه به منظور بازدید و بررسی طرح‌ها و واحدهای کشاورزی آسیب دیده از سرمای اخیر در مناطق شمالی کشور عصر دیروز سه‌شنبه عازم مازندران شدند.

برپایه این گزارش، وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه این سفر از بزرگترین و مدرن ترین گلخانه کشت هیدروپونیک گل رز پایه بلند خاورمیانه در شهرستان آمل بازدید و بر لزوم توسعه و گسترش فعالیت ها و برنامه‌ریزی برای توسعه صادرات و بازاریابی محصولات این گلخانه عظیم تاکید کرد.

در ادامه این سفر مهندس حجتی یکی از بزرگترین گلخانه‌های تولید نهال عاری از ویروس در شهرستان ساری را مورد بازدید قرار داد. وی در این بازدید گفت: تولید نهال سالم، استاندارد و عاری از ویروس ضامن حفظ سلامت و پایداری تولید و در عین حال موجب افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌ های تولید خواهد بود.

همچنین وزیر جهاد کشاورزی ضمن بادید از واحدهای تولیدی کشاورزی، باغات و دامداری های  آسیب دیده، از نزدیک مشکلات کشاورزان و تولید کنندگان خسارت دیده از سرما را بررسی کرد و با خسارت دیدگان به گفتگو پرداخت.

گفتنی است پیش از این دکتر حسن رکنی معاون امو دام و دکتر مهدی خلج رئیس سازمان دامپزشکی کشور به منظور بررسی و ارزیابی خسارات وارد آمده به تولید کنندگان و دامداران آسیب دیده از بارش برف و سرما عازم استان‌های گیلان و مازندران شده بودند.

همچنین وزیر جهاد کشاورزی در نوشهر گفت: تاکنون گزارشی درباره آلودگی برنج مازندران و شمال کشور نداشتیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمود حجتی ظهر امروز در حاشیه بازدید از مناطق کشاورزی و واحدهای مرغداری و  آسیب دیده از بحران برف نوشهر، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حجم خسارات وارده برف در غرب استان مازندران بسیار زیاد بوده و بخشی از میوه ها و مرکباتی که بر روی درختان بودند از بین رفتند.

وی افزود: مهم تر از همه اینکه بسیاری از درختان مرکبات با عمر بالای ۳۵ سالف در این برف از بین رفتند و کشاورزانی که سال ها زحمت کشیدند و آنها را پرورش داده بودند ولی متاسفانه در این برف از بهره دهی خارج شدند.

وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: در حال حاضر برای بازدید از این مناطق در غرب مازندران هستیم تا اطلاعات خود را تکمیل کرده تا در اختیار معاونت رئیس جمهوری قرار داده شود و آنها نیز بتوانند بر اساس توانایی دولت و سایر مسئولان و با کمک کشاورزان خدماتی ارائه شود و بار ضایعات کاهش یابد.

حجتی گفت: صندوق بیمه محصولات کشاورزی مشکل ساختاری دارد و منابع صندوق کم است و بر اساس ردیف بودجه از ماده ای در قانون بودجه ۱۰ و ۱۲ حوادث بهره مند و برآورد خسارت شده و خسارات پرداخت می شود.

وی تاکید کرد: باید باکمک مجلس شورای اسلامی و دولت ردیف بودجه کشاورزی افزایش یابد و صندوق بیمه کشاورزی بتواند نقش حمایتی خود را در حوادث و بلایای طبیعی نظیر سیل، برف، طوفان  اجرا کند.

وزیر جهادکشاروزی افزود: بودجه صندوق بیمه کشاورزان محدود است و  نیاز به ۱۰ برابر بودجه کنونی است.

وی همچنین در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران مبنی بر آلودگی برنج شمال گفت: تاکنون گزارشی درباره آلودگی برنج مازندران و شمال کشور در بخش تولیدات برنج نداشتیم.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *