اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومانی در اختیار شرکتهای دانش بنیان کشاورزی قرار می گیرد

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – معاون تجاری سازی و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از اختصاص خط اعتباری ۲۰۰ میلیارد تومانی برای شرکت های دانش بنیان در حوزه کشاورزی خبر داد.

ˈمحمود شیخ زین الدینˈ در گفت و گو با ایرنا افزود: عاملیت اجرایی این خط اعتباری بر عهده بانک کشاورزی است.

وی کارمزد این تسهیلات را ۱۳ درصد عنوان و اظهار کرد: هم اکنون صندوق توسعه ملی سه درصد و بانک کشاورزی یک درصد تخفیف در کارمزد آن داده اند.

شیخ زین الدین گفت: به این منظور کارگروه مشترک بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بانک کشاورزی و وزارت جهاد کشاورزی تشکیل شده است.

وی خواستار ارائه طرح ها از سوی سازمان جهاد کشاورزی، پارک های علم و فناوری، مراکز رشد و شبکه های تحقیقاتی شد و افزود: این طرح ها در کار گروه مذکور بررسی می شود.

شیخ زین الدین با بیان اینکه بررسی و داوری این طرح ها بر عهده بانک است، ادامه داد: بزودی جزییات آن از طریق رسانه ها اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه استان اصفهان گریبانگیر آلایندگی هوا و خشکسالی شده است، اظهار داشت: مسوولان استان باید از امروز برای ۲۰ سال آینده استان برنامه ریزی کنند که چرخ اقتصاد این شهر صنعتی چگونه بچرخد.

شیخ زین الدین با بیان اینکه مالیات این استان در سال جاری سه هزار میلیارد تومان برآورد شده است، اضافه کرد: استان اصفهان نقش مهمی در حوزه اقتصاد کشور ایفا می کند.

وی خواستار حفاظت و صیانت محیط زیست از سوی صنایع بزرگ استان شد و گفت: در بسیاری از کشورها به این موضوع توجه ویژه شده است.

شیخ زین الدین با بیان اینکه سوخت نیروگاه اصفهان مازوت است، ادامه داد: این امر اثرات مخربی بر محیط زیست به جا می گذارد.

وی خواستار بهره مندی از توانایی شرکتهای دانش بنیان در حل مسائل و مشکلات زیست محیطی استان اصفهان شد و اظهار کرد: سه هزار و ۶۰۰ شرکت دانش بنیان و پارک های فناوری در کشور مشغول فعالیت هستند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.