قرارداد تسهیلات ۲۵۹۲ میلیارد ریال بانک کشاورزی برای مکانیزاسیون بسته شد

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: ۲هزار و ۵۹۲ میلیارد ریال از سوی بانک کشاورزی برای اجرای مکانیزاسیون کشاورزی انعقاد قرارداد شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، یکی از برنامه‌های دولت یازدهم اجرای ارتقای مکانیزاسیون کشاورزی است که جزء برنامه‌های اعلامی توسط رئیس جمهور نیز بود. تفاهم‌نامه سه جانبه‌ای ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی اخیرا بین بانک کشاورزی، وزازت جهاد کشاورزی و شرکت‌های مکانیزاسیون منعقد شده است.

محمد طالبی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مورد روند پیشرفت این تفاهم‌نامه گفت: تا ۳۰ بهمن امسال بیش از ۶ هزار و ۲۸۳ مورد پرونده برای تسهیلات تراکتور و نیز ۴۸۵ مورد برای کمباین تصویب شده است.

وی ادامه داد: برای سایر ماشین‌آلات کشاورزی ۴ هزار و ۳۰۹ مورد به تصویب رسیده که مجموع این‌ها به ۱۱ هزار و ۷۷ مورد می‌رسد.

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: بیش از ۳ هزار و ۱۴۵ میلیارد ریال برای پرداخت تسهیلات به این گونه ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی تصویب شده و تا به امروز ۲ هزار و ۵۹۲ میلیارد ریال به مرحله انعقاد قرارداد رسیده است.

طالبی گفت: فرآیند و بررسی پرونده‌ها ادامه دارد و تا کنون حدود یک سوم تسهیلات مورد تفاهم پرداخت شده و بقیه نیز به ترتیب پرداخت خواهد شد.

طالبی در پاسخ به اینکه آیا ماشین‌آلات معرفی شده به ویژه کمباین از تولید شرکت‌های داخل گفت: مواردی که تاکنون معرفی شده است، مشکلی از نظر تامین منابع داخلی نبوده است، اما شرکت‌های تولید کننده باید به ترتیب خودشان را تطبیق دهند و تولیدات خود را متناسب با نیاز کشاورزان افزایش دهند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *