وزیر جهاد کشاورزی: ایران در سی و دومین کنفرانس فائو به دنبال جذب سرمایه گذاری خارجی است

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – تشویق سرمایه گذاران اروپایی به سرمایه گذاری در بخش کشاورزی ایران از اهداف مهم کشورمان در سی و دومین نشست سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد(فائو ) است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی و هیات همراه برای شرکت در سی و دومین نشست فائو در منطقه خاور نزدیک و شمال آفریقا سه شنبه آینده عازم رم پایتخت ایتالیا می شود.

تبیین ظرفیت های مختلف بخش کشاورزی و تشویق سرمایه گذاران اروپایی و ایتالیایی به سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و صنایع غذایی کشورمان از مهمترین اهدافی است که در این سفر دنبال می شود.

فراهم آوردن زمینه توسعه صادرات محصولات کشاورزی ایران به ایتالیا نیز از دیگر اهداف این سفر است.

وزیر جهاد کشاورزی در این سفر همچنین مواضع کشورمان در زمینه توسعه همکاری با کشورهای منطقه را بیان خواهد کرد و با مدیرکل فائو و همتایان شرکت کننده در این اجلاس دیدار می کند.

بازدید از صنایع تولید بذر، تولیدات دامی و ماشین آلات کشاورزی و صنایع غذایی کشور ایتالیا از دیگر برنامه های سفر وزیر جهاد کشاورزی به رم است.

سی و دومین کنفرانس فائو در منطقه خاور نزدیک و شمال آفریقا روزهای ۵ تا ۹ اسفند در رم پایتخت ایتالیا برگزار می شود و موضوعات مهم منطقه از جمله وضعیت غذا و کشاورزی ، کمبود آب، توجه به بخش کشاورزی خانوادگی و نقش زنان در بخش کشاورزی، کاهش ضایعات محصولات کشاورزی و غذایی در آن مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *