آمادگی ایران برای همکاری با فائو و آژانس بین المللی انرژی اتمی برای توسعه کشاورزی در کشورهای عضو

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو)، خواستار استفاده از فناوری صلح آمیز هسته ای جمهوری اسلامی ایران در راستای کمک به توسعه کشاورزی و ایجاد امنیت غذایی در جهان شد.

به گزارش ایرنا، کو لیانگ رئیس بخش مشترک سازمان فائو و آژانس بین المللی انرژی هسته ای از سوی خوزه گراسیانو داسیلوا مدیرکل این سازمان موظف شد تا زمینه های همکاری با جمهوری اسلامی ایران را در رابطه با فناوری صلح آمیز هسته ای و نقش مهم آن در بخش کشاورزی بررسی کند.

به عقیده کو لیانگ، استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای از جمله اهداف مهم فائو است و کشورهای عضو نیز می بایست از ظرفیت های لازم در زمینه کاربردهای انرژی اتمی در بخش کشاورزی بهره ببرند و جمهوری اسلامی ایران می تواند در این زمینه دستاوردهای ارزشمند خود را در سطح بین المللی جهت کمک به سایر کشورها ارایه دهد.

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی ایران پس از شرکت در سی و دومین اجلاس منطقه ای خاور نزدیک فائو در رم در دیدار با مدیرکل فائو، آمادگی کشورمان را برای همکاری های سه جانبه ایران، فائو و آژانس بین المللی انرژی اتمی جهت تبادل تجربیات و کمک به توسعه کشاورزی کشورهای عضو این سازمان اعلام کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *