مهندسان کشاورزی راهگشای پیشبرد اقتصاد مقاومتی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، نقش مهندسان کشاورزی را در پیشبرد سیاست های اقتصاد مقاومتی پراهمیت دانست و گفت: مهندسی سازی کشاورزی از مصادیق اقتصاد مقاومتی به شمار می رود.

محسن موحدیان عطار روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: اقتصاد مقاومتی به معنای شرایط خاص برای اقتصاد کشور نیست بلکه ترسیم خطوط و راهبردهای اقتصادی برای آینده است.

وی ادامه داد: رهایی از مشکلات ناشی از تحریم ها و توسعه اقتصادی کشور برای آینده برعهده مهندسان بوی‍ژه مهندسان کشاورزی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی اظهار داشت: بهره گیری از دانش و تکنولوژی های روز در فعالیت های کشاورزی، آموزش بهره برداران و بالا بردن سطح توانمندی عمومی در بخش کشاورزی ازجمله اقدامات بخش کشاورزی است که هم اکنون در اولویت برنامه های این بخش قرار گرفته است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با بیان اینکه محور اساسی اقتصاد مقاومتی خوداتکایی و پیشرفت در حوزه کشاورزی است، تصریح کرد: در این راستا بهره وری از منابع تولید با حفظ منابع طبیعی باید به حداکثر افزایش یابد که دستیابی این مهم نیازمند یک تفکر مهندسی کشاورزی است.

موحدیان عطار گفت: برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و بهره برداری بهینه از منابع تولید مهندسی سازی فرآیند تولید در اساس کار کشاورزی قرار گرفته که برای این مهم از دانش آموختگان و فارغ التحصیلان کشاورزی صاحب صلاحیت استفاده می شود.

http://img7.irna.ir/1392/13921218/81078976/81078976-5555534.jpg

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.