هشدار فائو نسبت به کمبود غذا و ایجاد جنگ جهانی برای غذا در نیمه قرن جاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) هشدار داد که تولید غذایی جهان باید ۶۰ درصد تا اواسط قرن جاری افزایش پیدا کند در غیر این صورت، کمبود غذایی تهدید کننده‌ای پیش می‌آید که نا آرامی اجتماعی و جنگ داخلی به همراه خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، هیرویوکی کونوما، دستیار مدیرکل فائو در امور منطقه آسیا – اقیانوسیه در کنفرانس منطقه‌ای امنیت غذایی که به مدت یک هفته در اولان باتور مغولستان برگزار می‌شود، اظهار کرد: تقاضا برای غذا در چند دهه آینده که جمعیت جهان از مرز ۹ میلیارد نفر عبور می‌کند و رژیم غذایی افراد ثروتمند غنی می‌شود، به میزان چشمگیری افزایش خواهد یافت.

اما همچنان که نیاز برای غذای بیشتر افزایش پیدا می‌کند، جهان پول کمتری برای تحقیق کشاورزی هزینه می‌کند که موجب شده بسیاری از دانشمندان در مورد برابری روند کنونی تولید غذا با رشد تقاضا، تردید پیدا کنند.

به گفته کونوما چالش اصلی، تقاضا در کشورهای در حال توسعه خواهد بود که باید تولید غذایی خود را ۷۷ درصد افزایش دهند. حتی اگر آسیا – اقیانوسیه به هدف توسعه هزاره برای کاهش شمار افراد دچار گرسنگی مزمن به ۱۲ درصد جمعیت برسد. با این‌همه همچنان بیش از نیم میلیارد نفر در این منطقه گرسنه وجود خواهند داشت.

بر پایه آمار فائو، با وجود پیشرفت‌های حاصل شده در مبارزه با گرسنگی جهانی، همچنان ۸۴۲ میلیون نفر در جهان دچار سوء تغذیه هستند که حدود دو سوم آنها در آسیا-اقیانوسیه زندگی می‌کنند. از هر چهار کودک پایین پنج سال، یک تن رشدش به دلیل سوء تغذیه متوقف می‌شود.

این نهاد سازمان ملل دو گزینه اصلی را مطرح کرده که شامل افزایش وسعت زمین‌های زراعی و افزایش میزان بهره وری در تولید است اما زمین‌های زراعی موجود تقریبا به طور کامل مورد بهره‌برداری قرار گرفته‌اند و نرخ رشد تولید در دو دهه گذشته چندان قابل توجه نبوده است.

در طول انقلاب سبز در دهه ۱۹۸۰، میزان تولید برنج و گندم سالانه به میزان ۳٫۵ درصد افزایش یافت اما در ۲۰ سال گذشته این نرخ در ۰٫۶ و ۰٫۸ درصد مانده است در حالیکه نرخ رشد باید حدود یک درصد ثابت شود تا حداقل از احتمال کمبود جدی جلوگیری شود.

کمبود آب در کشورهای تولیدکننده بزرگ غذا مانند چین در حال وخیم‌تر شدن است و بسیاری از کشاورزان درصدد تغییر تولید از غذا به سوخت زیستی هستند.

تغییرات جوی نیز این وضعیت را بدتر کرده است و در سه سال گذشته استرالیا، کانادا، چین، روسیه و آمریکا همگی با کاهش عظیم تولید به دلیل وقوع سیل و خشکسالی روبرو شده اند.

بر اساس گزارش رویترز هزینه نیز تهدید بیشتری برای امنیت غذا به وجود آورده است. قیمت‌های بالا و متغیر غذا، دسترسی مردم فقیر به غذا را محدود می‌کند و همزمان قیمت بالای نفت خام، هزینه‌های تولید را افزایش می‌دهد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *